Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Magyarországon vagyok...

Ha Magyarországon vagyok bejelentve de külföldön dolgozom (hivatalosan is) ha terhes lennék nekem is ugyanúgy járna a GYED mintha itthon dolgoznék?

Figyelt kérdés
2014. okt. 31. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha magyar cég alkalmaz, de csaka m.végzés helye van kint, akkor itthonról kapsz gyedet

ha külföldi cég alkalmaz, akkor meg a külföldtől kapod.


nem a munkavégzés helye(telephely), hanem a munkáltató székhelye számít, mert ő oda kötelezett adót, járulékokat is fizetni utánad, ergo onnan fogd kapni, ahova ő befizette.

2014. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*ha Mo-n cégbejegyzett magyar alkalmaz, magyarból kapod a gyed-et, mindegy hol dolgozol nekik
2014. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*bocsi, csak annyi oldala van ennek is


ha nem magyar cégtől, de aki Mo-nak adóköteles, akkor is magyarból fogod kapni a gyedet


a lényeg, hogy a munkáltatód hova fizet adót, hol kell neked adót bevallani majdan

2014. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Magyar cég magyarországi bejelentés kinti munkavégzés.
2014. nov. 11. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!