Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Osztrák Gyed, Gyes jogosultság?

Osztrák Gyed, Gyes jogosultság?

Figyelt kérdés
Apuka Ausztriában dolgozik,anyuka itthon.Lett babájuk,de anyukának nincs meg az 1 év munkaviszony.Ezért nem jogosult itthon a Gyed-re.A kérdés az ,hogy apuka igényelheti így is az osztrák gyed-et?Kaphat-e?

2014. nov. 3. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak családit igényelhet.
2014. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez biztos?Mert vhol olyat is olvastam,hogy kint nem számít a biztosított napok száma,és ezt amúgy apuka igényli....

Úgyhogy most már tényleg nem tudom....

2014. nov. 3. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezi meg a párod a munkahelyén vagy Ausztriában az ottani hivatalban. Az, a 100%.
2014. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mért nem elég a gyes? Hát én örülnék ha annyi gyedet kapnák itthon, mint amit az Osztrák kifizet gyest!
2014. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem nekem kell,hanem egy ismerősömnek....

És ami jár,az jár....

Ha valaki igényelhet pénzt,akármennyit is,akkor miért ne tegye???

2014. nov. 3. 18:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyest igenyelhet,ha van tb-je kinnt. Akar a ferj altal is lehet biztosított (mitversichert). Az osszeg attol fugg mennyi idore keri.(pl.15 honapra 800€,30 honap 430 € stb..) A csaladi 104 vagy 109 €.
2014. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!