Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mellett munka? Van egy...

Gyes mellett munka? Van egy pár részletkérdésem (többi lent)

Figyelt kérdés
Az államkincstár felé jelezni kell, ha dolgozni megyek, és gyest is szeretném továbbra is igénybe venni. A kérdés, hogy lehet-e személyesen, vagy egy hivatalos levélben közöljem velük, vagy van egy nyomtatvány erre valahol,esetleg a munkáltató jelzi majd feléjük? Hogy működik ez? Köszi előre is

2014. nov. 7. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jelezni kellene feléjük, hiszen már 8 órába is dolgozhatsz gyes mellett. Viszont, ha gyesen vagy, akkor a munkáltatód járulék kedvezményt kap. Ehhez viszont Neked kell kérni egy igazolást a MÁK-tól, hogy gyesen vagy. A honlapjukról le tudod tölteni és szerintem postán is elküldheted. Én személyesen vittem be.
2014. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért első nem teljesen igaz. Hány éves a gyerek?

Mert aki szülés előtt nem dolgozót az egy éves gyerek mellett is csak gyest kap,és egyéves gyerek mellett nem lehet dolgozni.

Ha elmúlt egy éves akkor igaz.

2014. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, 2 éves a pici, akkor rendben lesz. Köszi a segítségeteket, hasznos volt
2014. nov. 7. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!