Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kb mikor és hány havi GYED-et...

Kb mikor és hány havi GYED-et kapok majd?

Figyelt kérdés

2014 október 5-én született a fiam. 8-án jöttünk ki a kórházból. A TB kártyáját 20. körül kaptuk meg,a GYED kérelmet rögtön postára is adtuk. Kérdésem,hogy szerintetek mikor esélyes hogy a postás hozza ? Október hónapra is jár vagy csak novembertől ? És az aktuális hónapot pl novembert novemberbenutalnak ? Vagy 1 hónap csúsztatással mint a fizut ?

Jah és az egyszeri anyaságit is ekkor adtam be. Annak talán rövidebb az átfutási ideje ?! Előre is köszönöm a választ!!!



2014. nov. 10. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még TGYÁS jár, nem GYED. A kicsi születésétől számolják függetlenül attól, hogy mikor adtad be a kérelmet.
2014. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ohh...de én GYED kérelmet adtam le...Ilyenkor nem jelzik valahogyan,hogy nem stimmel a papír? :o
2014. nov. 10. 09:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom. Kérdezz rá, hogy ilyenkor mi van? 5 és fél hónapos koráig jár a TGYÁS, utána 2 éves koráig a GYED.
2014. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen volt a munkaviszonyod a szules elott?
2014. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
40 órás,minimálbér,határozatlan idejű szerződés,3 évig dolgoztam itt.
2014. nov. 10. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:
De még élő munkaviszonyról van szó, ugye? Nem mondtál fel, nem bocsátottak el? (mármint a szülés napján így lesz-e?)
2014. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, szóval már szültél, tehát :) A szülés napján is élő munkaviszonyról van szó, ugye?
2014. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen :) Még a szülés előtt is 4 nappal melóztam :D
2014. nov. 10. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!