Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az apa elmehet úgy gyedre,...

Az apa elmehet úgy gyedre, hogy még nem született meg a gyerek és házasok sem vagyunk?

Figyelt kérdés
Meg kell várnunk a gyerek születését? (Azt hallottam, hogy az anya elmehet gyedre amikor már terhes, nem kell a szülést megvárni.) Előre is köszönöm mindenkinek.

2014. nov. 14. 15:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
tgyásra mehet az anya nem gyedre! Gyed csak a gyerek születése után van. És ha ő veszi igénybe 60 napig nem kap semmit.
2014. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Huuu ez nekünk zavaros, mert párom munkatársa valahogy mégis elment. Legkorábban mikor tud a párom gyedre menni?
2014. nov. 14. 15:56
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
miután a kicsi kijött a kórházból.
2014. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak a TGYÁS lejárta után tud az apa GYED-re menni.
2014. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

tgyas van 6 hónapig, ezt csak akkro veheti a férj igénybe, ha az anya meghal.

gyed van utána agyerek 2 éves koráig, erre majd elmehet az apa is, de leghamarabb a gyerek 5 hónapos korától (ha szülés előtt eg yhónappal már megkezdted a TGYAS időszakot.)

2014. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Gyedre csak a tgyás lejárta után mehet az apuka, és akkor nem kell kivárni a 60 napot, ha nem dolgozik mellette. A gyerek születése előtt csak anyuka mehet tgyás-ra, apuka egyáltalán nem mehet tgyás-ra (kivéve ha anyuka meghal), csak gyedre és gyesre. Ha a szülés után azt szeretnétek, hogy te visszamenj dolgozni, akkor a férjed gyesre tud eljönni. Nah de azért az durva lenne, hoy az újszülött mellől visszamennél. Én a fiam 7,5 hónapos korában mentem vissza dolgozni, a férjem ekkor jött el gyedre, nem dolgozik, így első naptól jár neki a gyed.
2014. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem mennék vissza dolgozni, azért ő jönne gyedre, mert én csak gyesre tudnék menni, és anyagilag úgy tudunk jobban kijönni. Nekem sajnos nem jött össze az egy év munkaidő, és már nem is fog. Tgyás-t se tudom így megigényelni. Tehát én leszek vele itthon, de a párom jön hivatalosan gyedre.
2014. nov. 14. 17:51
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
De a férjed dolgozna gyed mellett? Mert csak a gyerek 1 éves kora után dolgozhat gyed mellett az anyuka és az apuka is. Így ha el is jönne a gyerek egy éves kora előtt gyedre, nem dolgozhatna. Te nem kapnál gyest, és neked magad után fizetned kellene a hatezerpárszáz forint tb-t is. Ezt mind kalkuláljátok bele.
2014. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Persze ezt mind belekalkuláltok. Bejelentett munkája 1 évig nem lenne, de dolgozna.
2014. nov. 14. 18:27
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom az apuka feketén dolgozna mellette, gondolom így számolták h jobban jönnek ki.
2014. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!