Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesről a munkanélkülibe?

Gyesről a munkanélkülibe?

Figyelt kérdés

Lehet nem ide való a kérdésem, akkor bocsánat.

Amikor terhes lettem, pont munkahelyet váltottam. A rosszullétek miatt sokáig nem tudtam bejárni, táppénzen voltam, 3 hónap után elküldtek. (Határozott idejű szerződésem volt) Elmentem munkanélkülire, de ha 2 héttel később jelentkezek be, akkor kaphattam volna Tgyást és Gyedet is. (Nem tudom hogy miért, nem értek hozzá) Akkor kaptam 2 hónapig pénzt. Amikor megszültem, visszamentem a munkanélkülibe kijelentkezni.

Na most a Gyesem januárban lejár. Kérdésem az, hogy ha lejárt, visszamehetek e a munkanélkülibe, illetve jogosult lennék e álláskeresési járadékra?


2014. nov. 17. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

egyik: valószínű, hogy ha 2 héttel később igényelted volna a munkanélküli segélyt, akkor azalatt szültél volna(abban a két hónapban, míg járt), így szülés alatt biztosítotti jogviszonyod lett volna, amivel tgyás, gyed jogosult lettél volna.

másik: ebben nem vagyok biztos, de gyes mellett nem jár? miért kell ehhez megvárni, míg lejár, amikor manapság már dolgozni is lehet gyes mellett.(gyes extra)

2014. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos, gyes mellett nem jár a munkanélküli segély. Egyszerre 2 segély nem jár. A gyed extrának semmi köze az álláskeresési járadékhoz.

Ha lejár a gyes, természetesen bejelentkezhetsz a munkaügyi központba álláskeresőnek. Hogy jár-e álláskeresési járadék az attól függ, hogy maradt-e olyan napod, amit nem vettél igénybe szülés előtt. Tehát, attól függ hogy mikor munkanélkülin voltál hány napot állapítottak meg amire jár álláskeresési járadék. Tehát pl. eredetileg 90 napot állapítottak meg, de te 60 napot vettél igénybe szülés előtt, akkor még 30 napra jár álláskeresési. De ha azt a 2 hónapot állapították meg, amire kihasználtad az álláskeresésit, akkor most nem jár járadék, csak ha gyes mellett legalább 1 évet dolgoztál.

Ha nem jár álláskeresési mert nem maradtak napjaid az előző álláskeresésiből, akkor aktív korúak ellátását tudsz igényelni az önkormányzatnál, ami havi kb. 22 ezer Ft. Mellette persze lehetsz regisztrált álláskereső és elküldhetnek közmunkára.

2014. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!