Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kisfiam július 13-án tölti a...

Kisfiam július 13-án tölti a 2 évet! Szept.27-ére vagyok kiírva a kistesóval. A munkáltatómnál azt mondták, hogy gyesről nem mehetek tgyásra. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Azt mondták lehet hogy, vissza kellene mennem egy rövid időre dolgozni és a szabikat kivenni, hogy kedvezőbben alakuljanak a pénzügyek a 2. babó után. Közalkalmazott voltam és bruttó 118.000 a bérem határozott szerződéssel.
2014. máj. 22. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondja
2014. máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és azt ilyenkor lehet tudni hogy a szabik mellett még mennyi időt kellene dolgozni? Szabim kb. 8-10 nap lehet!
2014. máj. 22. 11:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, leírom amit nekem tanácsolt a munkaügyes koleganőm. Júl. 13-ig kapod a gyed-et, utána kiveszed a szabikat, utána igényled a gyes-t és szülés előtt eljöhetsz tgyás-ra. Lehet menni gyes-ről tgyás-ra annak csökken le nagyon a pénze aki több mint 6 hónapot van gyes-en a két baba között de te csak kb. 1 hónapot leszel..Egyszerre fogod kapni a tygás-t a kicsire a nagyra pedig a gyes-t az új jogszabály szerint. (eddig választani kellett de most már jár mind a kettő).
2014. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kérdés az, miért nem táppénzre mész, amikor lejár a GYED-ed?
2014. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem tudtam mit tehetek ebben az esetben,hisz a munkahelyemen sem tudtak biztosat mondani! De ha a gyed után elmehetek táppénzre az lenne a legjobb...
2014. máj. 22. 15:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Simán elmehetsz gyesről tgyásra. Általában azt nem szokták szeretni a munkáltatók, ha visszamész egy pár napra és megint el táppénzre pl. De ha ők így ajánlották, anyagilag jelenleg jobban jársz.
2014. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: mi is hasonló helyzetben vagyunk, a védőnőm első körben ezt javasolta, így én táppénzre fogok menni a TGYÁS-ig.
2014. máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nálunk is jön a második baba,jelenleg gyesen vagyok.Ha elakarok menni táppénzre tényleg le kell mondanom a gyesről?
2014. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben már megszüntettem volna a fizu nélküli szabimat, kivettem volna pár napot és eljöttem volna tp-re, így kaphattad volna a táppénzt + gyedet, majd július 14-tól a táppénzt + gyest. Nekem januári a gyerkőc, szeptember közepén születik a kicsi, így nekem a gyes+tp variációt már csak azért is meg kellett játszani, hogy ugyanolyan juttatásokat kapjak, mint az elsőre. Így hiába van több mint fél év a nagy 2. éve és a kicsi születése között nem kapok kevesebbet.
2014. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sedacurforte ***** válasza:
A táppénz mellé nem jár gyes és gyed, a táppénzt csak önállóan lehet igénybe venni! Gyás számitása a 2. gyermek esetén: nincs figyelembe vehető jövedelmed, hisz gyeden voltál. A gyás alapja a minimálbér kétszeresének 30-ad része, azaz: 203 ezer forint 30-ad része. ha viszont a tényleges jövedelmed nincs ennyi(203 ezer), akkor a szerződés szerinti béredbő számolják a gyást. Gyed-nél, mivel nincs figyelembe vehető jövedelmed, megvizsgálják, hogy a biztosított időd folyamatos-e. ha igen , akkor a gyed alapja szintén a szerződés szerint béred.Táppénzre ha mész a gyed után(július 13-tól), vagy még azt lemondva közben, az előző évet veszik figyelembe,amikor végig gyeden voltál: kedvezményszabály: a táppénzed alapja a béred lesz!
2014. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!