Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi jár nekem szülés után?

Mi jár nekem szülés után?

Figyelt kérdés

2012 március 13.án kezdődött a munkaviszonyom és 2014 március 3.ával lett vége, közös megegyezéssel.

Utána a munkaügyiben voltam, elvégeztem az által egy szakmát is (biztosítva voltam végig elvileg). Utána álláskeresőn regisztráltattam magam. Kérelem alapján biztosítva vagyok 1évre (hatósági bizonyítvány). Ugye nincs munkám és február 27 a szülés várható időpontja.

Úgy olvastam, hogy a kismama akkor kapja a gyerekre a gyedet, ha a szülést megelőző 2évben 365napot biztosítva volt. De mi számít ennek? kell munkahelyemnek lennie, hogy járjon nekem?

És kapok még valami mást a baba után?


2014. nov. 24. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen ezt jól tudod,de a szüléskor is biztosítva kell lenni,vagy nem jár gyed.Vagyis vagy munkahelyednek kell lenni,vagy álláskeresőin kell lenned a szüléskor.
2014. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2013. febr. 27-2015.febr.27 között kell legalább 365 biztosított napnak lennie. Neked ez megvan, de ha szüléskor vagy tgyás igényléskor nincs munkahelyed és álláskeresői támogatást sem kapsz (munkanélküli segély, amit gondolom már kihasználtál), akkor csak gyes jár, tgyás és gyed nem.

Akkor járna, ha valaki rendesen bejelentve alkalmazna.

2014. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!