Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi az a GYÁS? Terhesen jár,...

Mi az a GYÁS? Terhesen jár, vagy szülés után? Mennyi munkaviszony kell hozzá?

Figyelt kérdés
2014. nov. 23. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Legkorábban a szülés előtt 4 héttől (vagy 2, 1 vagy a szüléstől) jár, fél évig. Vagy 2 vagy 3 (ezt sajna nem tudom, nekem már sok van) éven belül 1 év munkaviszonynak kell lenni hozzá (nem kell folyamatosnak lenni)
2014. nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem az ugyan az mint TGyás.Szülés előtti évben meg kell lennie a 180 bedolgozott napnak,és akkor kapja a szülés után az első 6 hónapban az anyuka.Persze a szülés pillanatában is élő munkaviszony kell hozzá.
2014. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ditta323 ***** válasza:
57%
Illetve asszem legkorábban 28 nappal előbb igényelhető.
2014. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 éven belül kell hogy legyen 365 biztosított napod. Legkorábban a kiírt szülési időpontod előtt 28 nappal igényelheted (vagy a szülés napjától is igényelheted) és összesen 180 napig jár.

A szülést megelőző évben ha volt 180 bérezett napod akkor a tgyás összegét abból fogják kiszámolni. Ha nincs akkor a szerződés szerinti béredet veszik alapul. A tgyás összege a bruttó béred 70%-a minusz 16% SZJA.

2014. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Hol kell igényelni?
2014. nov. 24. 04:16
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló jól leírta, annyit javítanék rajta, hogy nem 180 napig jár, hanem 168 napig.

Legkevesebb 1 évet kell dolgozni. Ha a munkáltató kifizetőhely, akkor ők intézik az igénylést, neked csak a nyomtatványt kell kitölteni, ha nem kifizetőhely, akkor az OEP-nél kell intézni.

2014. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!