Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015. májusában esedékes 3....

2015. májusában esedékes 3. gyerekem születése. Kaphatok e TGYÁS-t, akkor ha a szülés pillanatában nincs meg a 180 napom, de a megelőző 2 évben igen?

Figyelt kérdés
3. gyermekem születésekor érdekelne, hogy igényelhetem-e a TGYÁS-t, GYED-et, akkor ha: a megelőző 2 évben volt 1 év munkaviszonyom, 5 hónap TGYÁS-om, pár hónap GYES-em (GYED-et sajnos nem kaphattam) és a szülés előtt pár hónap munkaviszonyom (szerettem volna, ha még szülés előtt meglett volna a 180 nap új munkaviszony, de sajnos még nem kaptam munkát). Tehát: jogosult vagyok e a fenti juttatásokra, és ennek összegét miből számítják majd?

#gyerek #várandósság #GYED #GYES #ellátás #családtámogatás #pénzbeli ellátás #családtámogatási ellátások #180 nap munkaviszony
2014. nov. 28. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemben akkor lehet válaszolni, ha pontosan leírod, hogy mettől-meddig mit kaptál, miért nem kaptál gyedet? Megszűnt az előző munkahelyed? Mikor? Mikortól vagy az új cégnél?

Ezeket pontosan kellene tudni ahhoz, hogy olyan választ kapj, ami nem informál rosszul.

2014. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


2013. szeptember óta volt munkaviszonyom, és 2014. február 28-ig tartott. Azért szűnt meg, mert határozott idejű munkaszerződés volt, és nem kívántak hosszabbítani. Ezt követően március 1-től passzív Tgyást igényeletem, mivel a kicsi születésének várható időpontja március 26 volt. Kicsit késett, és április 6.-án született, de belefért a 40 napba. Aztán mikor lejárt a 24 hét, megszűnt az ellátás, és ugye jött volna a Gyed, de mivel nem rendelkeztem munkaviszonnyal, így nem kapok, csak Gyest:(.

Most augusztus 16-a óta van már kiesett 4 hónapom, ami alatt a gyes jár.

2014. dec. 15. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!