Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyetem mellett várok babát,...

Egyetem mellett várok babát, milyen támogatásra számíthatok?

Figyelt kérdés
Eddig még nem dolgoztam, nem volt hivatalos munkaviszonyom, csak alkalmik. milyen támogatásokra számíthatunk a férjemmel? Ő dolgozik.

2014. dec. 3. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
egyszeri anyasági támogatás, 62 vagy 64 ezer huf, 12 300 csp. Extra gyed az egyetemistáknak? Annak neked kell utánanézni, arról semmit nem tudok.
2014. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Plusz ha betöltötted a 91. napot a várandósságban, akkor a férjed már a magzat után is kap 10 000 huf adókedvezményt.
2014. dec. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. dec. 3. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha volt már két aktív féléved, kaphatsz diplomás GYED-et! Illetve érdemes szociális támogatásra is beadni kérelmet, ha aktív marad/lesz a jogviszonyod, mert a babával valószínűleg megkapod! :)
2014. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gyed extra akkor jár, ha a kicsi születését megelőző 4 félévből van legalább 2 aktív.
2014. dec. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. dec. 4. 01:31
 7/8 anonim ***** válasza:

diplomás gyed neked is járni fog. hasonló cipőben vagyok :)

ha a baba születését megelőző 2 évben van legalább 2 aktív féléved nappali tagozaton, akkor jár. de csak a baba 1 éves koráig, utána csak gyes-re leszel jogosult.

ha a férjednek bejelentett munkaviszonya van, akkor a családi adókedvezmény is jár nektek, ez egy gyerek után havi 10000 Ft plusz, vagy például mi egy összegben szoktuk kérni, amit az adóbevallás után kapunk meg. ezt el lehet dönteni ki hogyan akarja.

boldog babavárást! :)

2014. dec. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Ami még nagyon fontos, hogy annak jár diplomás gyed, akki nappalin tanul.
2014. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!