Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha kismamaként táppénzre...

Ha kismamaként táppénzre megyek annak az előző év bruttó keresetét veszik figyelembe vagy az ideit ha meg van bőven a 180 bérezett napom?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Előző évit, azaz alap.
2014. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem újraszámolják, idén emelték a fizumat.
2014. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor szülsz? Idén vagy jövőre?

Bár gondolom jövőre. Ha jövőre, akkor a 2014-es napi bruttó átlagbéred lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek is, ha van idén 180 bérezett napod, gondolom van.

Ha nem lesz 2014-ben 180 bérezett napod táppénz miatt, akkor azt nézik, hogy a szülés napjától visszafele van-e és ha igen, akkor annak a bruttó átlaga lesz az alap. Ha semmilyen módon nincs 180 bérezett napod táppénz miatt, akkor tényleges vagy szerződés szerinti bér lesz az alap.

De mivel gondolom idén már van 180 bérezett napod és jövőre szülsz, így a 2014-es évet nézik, a tgyásnál tuti. Ha a gyed igénylés átcsúszik 2016-ra, akkor a gyed alapjánál a 2015-ős bért nézik, ha 2015-ben lesz 180 bérezett nap, ha nem lesz, akkor a gyed alapja az lesz, amit a tgyás alapja, vagyis 2014-es bér.

2014. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Írtam is ,hogy bőven megvan a 180 bérezett nap,okt.15 jöttem el táppénzre.Január közepére vagyok kiírva.Köszönöm a segítséget.
2014. dec. 11. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!