Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bruttó 200 ezres fizetésből...

Bruttó 200 ezres fizetésből ha veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok a 3. gyerekkel (91. napon túl vagyok), akkor nettó kb. mennyit kapok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akit kiírnak táppénzre az mind veszélyeztette terhes lesz,még ha semmi baja csak munkahely miatt nemdolgozik akkor is szóval az nem számít.


A táppénz kiszámítása elég komplikált. Nézzük azt a verziót, ha a várandós a táppénz igénylésének évét megelőző két teljes évben (ha 2014-ben igényli, akkor 2012. január 1-től) ugyanott dolgozott, mint ahol a táppénz igénylésekor. Ebben az esetben a táppénz alapját a két előző év nettó jövedelme adja. (Annak számolják a naptári napok szerinti átlagát, majd 60%-át, kórházi táppénz igazolással csak 50%-át.)

2014. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

2012.augusztusától dolgozom, és november elején mennék táppénzre, tehát most még nem lenne meg a két évem, januártól igen. A nettónak a 60%-a? Tehát ha az adókedvezmény miatt most majdnem annyi a bruttóm, mint a nettóm, akkor annak a 60%-ra számíthatok, jól értem?

2014. okt. 5. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:
A bruttó bér 50%-a lenne a táppénz, ha csak januártól lenne meg a 2 éved. 60% folyamatos 2 év után lenne.
2014. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!