Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Olyankor mi van, ha bejelentet...

Olyankor mi van, ha bejelentett munkaviszonyom van, de lejár a táppénz jogosultságom?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncs, hogy mivel be vagyok.jelentve, de okt. 8.-án lejárt a táppénzem, így most nem kapok semmit, (de határozatlan szerződésem van) most, december 3.-án lett meg az egy évem, de mivel nincs ellátásom, így kapok majd tgyást, gyedet? Vagy ilyenkor mi van? Szülésig még 3 hónapom van. A bejelentett munkaviszony az biztos, ügyfélkapun látom!
2014. dec. 18. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jól, értem, október 8.-án lejárt a táppénzed, nem hosszabbítottad meg és nem is mentél be dolgozni? szóltál valakinek? miért nem intézted el a táppénzes papírt, hogy szülésig legyen? elméletileg így ki is rúghatnak. talán a főnöködet kérdezd meg, hogy mi van...
2014. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

első vagyok. közben összeraktam :D ahogy terhes lettél, elmentél táppénzre, de csak fél év munkaviszony volt mögötted, így annyi táppénz, igaz?

beszélj a főnököddel, mert tényleg nem vagy védett abban az esetben ha nem mész be és nem is vagy táppénzen. hiba volt az elejétől táppénzre menned, persze ha csak nem orvosilag indokolt volt :(

2014. dec. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Táppénzen vagyok, folyamatosan továbbítják a papírt az oep felé, csak pénzt nem kapok. Minden megvan a méltányosságihoz, azt hnap adom le! Csak nem értem hogy ez beleszámít e a 365 napba!?
2014. dec. 18. 19:27
 4/13 anonim ***** válasza:

most már végképp nrm értem, ne haragudj :)

milyen méltányosságihoz? a méltányossági tp-t. kb. 3 éve eltörölték, megszüntették.

2014. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:) a méltányossági táppénzt nem törölték el. Már az oepnél kikértem a nyomtatványokat! Szóval csak a passzív tp. nincs, méltányossági tp van :)
2014. dec. 18. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:

mondjuk valóban van, csak nagyon nem neked :(

bemásolom:


"Bevezették a méltányossági táppénzt

A 12-18 éves beteg gyermekek szülei vehetik igénybe a méltányossági táppénzt. A juttatás attól függetlenül jár, hogy a gyermeket otthon vagy a kórházban ápolják. Az új intézmény lehetővé teszi, hogy a beteg gyermek egyik szülője se kényszerüljön kivonulni a munkaerőpiacról a gyermek ápolása miatt"


írd majd meg, hogy kapsz-e valamit, nagyon érdekelne :) mert elméletileg nincs semmi, max fel tudsz mondani és munkanélkülire mehetsz el, amivel igényelhetsz majd tgyást, gyedet, de ha az oep azt mondja jogosult vagy akkor nyilván így is van és tényleg érdekelne mi is az :)

2014. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor jár, ha beteg a gyermeked.. De majd bemásolom, ha nem telóról leszek! Hnap megírom mit mondtak, de a tb- nél azt mták megfelelek a kritériumoknak. Sőt a veszélyeztetett terhességgel tpre vett orvos is, meg a felülvizsgáló orvos is! 2x műtöttek a terhességem alatt eddig, plussz egyszer le kellett állítani a fájásokat a 25.héten! :(
2014. dec. 18. 20:51
 8/13 anonim ***** válasza:

nagyon szorítok :)

tényleg nem tudtam, de legyen úgy :)

2014. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És miért nem intézted egyből mikor lejárt a táppénz jogosultságod? Mert így simán kieshet két hónap és az az időszak, amire nem kaptál semmit nem fog beleszámítani a jogosultsági időbe. Én is remélem, hogy pozitívan bírálják el a kérelmed, és minél előbb. Ha bemész az oephez beadni alaposan kérdezt ki őket a tgyás, gyeddel kapcsolatban is, nehogy véletlenül lecsússz valamiről.
2014. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na sikerült leadnom! azért most intéztem mert eddig próbaidőn voltam, ami dec.15.-én letelt, úgy voltam vele, ha kirúgnak, akkor felesleges köröket futok csak! A lényeg, hogy bele számít az elmúlt két hónap is a gyedbe, tgyásba! Szóval az is jól jött ki! Annyit mondtak, hogy a méltányossági tp. elbírálás hosszú időbe telik, de azt már nem is bánom! :)
2014. dec. 19. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!