Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Olvastam a gyed új törvényét...

Olvastam a gyed új törvényét és azt írja hogy 180nap munkaviszony kell a GYED-hez kérdésem a következő: 180 nap ledolgozott munkanap kell hozzá vagy 180nap bejelentett munkaviszony?

Figyelt kérdés
Április 15től vagyok bejelentve 8órás munkarendbe és 6hónapos terhes vagyok szeretnék elmenni táppénzre erős vegyszerek közt vagyok meg nagyon elfáradok és nem bírom már a 8órát

2014. okt. 28. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Minimum 365 nap kell az elmúlt két évben, ha máshol dolgoztál április 15 előtt az is beleszámít.
2014. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
A Gyedhez 2 éven belül minimum 365 biztosított napnak kell lenni+ a szüléskor is munkahellyel kell rendelkezni.Szerintem amivel te kevered az a TGyás.Ahhoz kell a szülést megelőző évben a 180 biztosított nap.Előtte nem volt munkád?Mert ez így kevés lesz szerintem.Elmehetsz táppénzre,de arra figyelned kell,hogy csak annyit lehetsz táppénzen,amennyi a bedolgozott napod.
2014. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

A tgyáshoz és a gyedhez is 365 biztosított nap kell, nincs semmilyen új törvény, hogy 180 biztosított nap kell. Régen, még 2010 előtt kellett 180 nap.

180 bérezett nap kell ahhoz, hogy megállapítsák a tgyás és gyed összegét, ha nincs 180 bérezett nap, akkor tényleges bért néznek vagy szerződés szerinti bért, de ahhoz, hogy kapj tgyást és gyedet 365 biztosított nap kell!!!

Ha április 15 előtt nem volt munkád, akkor elvileg csak gyesre leszel jogosult vagy kérhetsz méltányossági tgyást és gyedet az OEP-től, de azt akkor adják meg általában, ha pár nap hiányzik csak a 365 naphoz!

Ja, és 365 biztosított nap kell vagyis rendesen bejelentett munkahely, ahol már legkevesebb 1 éve dolgozol. A szülést megelőző 2 évet nézik, abban kell legkevesebb 1 év rendesen bejelentett munkaviszony!!

2014. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha ezt megelőzően nem volt egyéb jogviszonyod, akkor nem leszel jogosult tgyásra és gyedre.
2014. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 2 éven belül fejezted be a tanulmányaidat nappali tagozaton, akkor abból beleszámít 180 nap, és ez mellé elég valóban a 180 biztosított nap.

Nem kell ledolgozottnak lennie, tehát a táppénz is beleszámít.

Viszont ha korábban végeztél az iskolával, akkor a szülést megelőző 2 évben kell 365 nap biztosított idő.

2014. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!