Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Pár kérdésem lehetne? Mikor...

Pár kérdésem lehetne? Mikor utalják a gyedet most januárba? -->ez a decemberi gyed igaz? Februárba a---->januári gyed?

Figyelt kérdés

a másik kérdésem februári gyedem már csak fele lesz (február 18 ig mert akkor jár le agyedem.

gyest hogy kell igényelnem? vagy nem kell? mert alanyi jogon jár és jön rola apapir?

gyedet OEP töl kaptam GYES gondolom ugyanonnan. de kell e valami papir erröl, hogy kérem a gyest?


2015. jan. 4. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:

A decemberit már kiküldték dec. végén

a köv. majd februárba jön.

2015. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Januárban kapod a decemberi Gyed et.A Gyes t az államkincstárnál kell kérvényezni,nem kapod automatikusan.
2015. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocs valsz. össze kevertem! 1 -es
2015. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az OEP-től kapod a gyedet, akkor jan.10-ig kapod meg a decemberi gyedet. Feb.10-ig kapod meg a januári gyedet és március 10-ig még kapsz 18 napra gyedet.

Gyest Államkincstárnál kell igényelni, nem jár automatikusan, már most bemehetsz, így márciusban már tuti kapsz ellátást, ha most megigényled, mert 30 nap az ügyintézés.

2015. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Pedig az első válasz jó. Én is megkaptam már december 30-án a decemberi gyedet.
2015. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azért írtam mert GYES-en vagyok és kedden kaptam meg de nem tudtam hogy a GYED-et máshonnan kűldik
2015. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

akinek az oep utal, az még nem kapta meg a januári utalást (azaz a december 1-31-re járó gyedet)

akinek a munkahelye (tb kifizető hely a munkahely) az akkor kap utalást, mikor a munkahely összes alkalmazottja.

a MÁK utalja a családi pótlékot, annak megtalálhatóak az utalás napjai. (dec.31-én elutalták amúgy a januári CSP-ot)


a gyes-t ugyanúgy kell igényelni, mint a tgyást,gyedet, egyszeri anyaságit, családi pótlékot... a nyomtatványok kitöltésével, államkincstárhoz beküldésével, vagy ugye a munkahelyen keresztül.


ÉRDEMES EZEKET A PAPÍROKAT 1-2 HÓNAPPAL KORÁBBAN MÁR LEADNI!


kedves kérdező, jó, ha már most ki is nyomtatod, küldöd a gyes igénylő papírt, még nem késő. amikor a gyerek betölti a két évet, onnantól kezdve jár a gyes. tehát ha a gyerek febr.18án szülinapos, febr.18-ig még az arányos gyed, febr.19-től meg már az időarányos gyes jár. előbbit az oep fizeti ki neked, március 1-10 között, utóbbit gondolom az államkincstár, együtt a családival (március elején)


még egy dolog - ez mondjuk nem konkrét gyes,gyed, de fontos infó: minden évben az adókedvezményes nyilatkozatos papírt is be kell küldeni azoknak, akik a családi adókedvezményt havonta kérik érvényesíteni (akik egy összegben szeretik szja bevallás után, azoknak nem kell nyilatkozni. de amúgy az a pénz a legjobb, ami az ember kezében van...) :)

2015. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Kedves 5-ös, én is megkaptam dec. 31-én a gyedet, mivel nekem munkahely utalja, mivel TB kifizető. De, akinek a munkahelye nem TB kifizető, annak az OEP utalja, gondolom a Kérdezőnek is. Az OEP pedig minden hónap 10-ig utal. Végül is írta is a Kérdező, hogy a gyedet az OEP-től kapja.
2015. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!