Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki az Oep-től kap éves...

Aki az Oep-től kap éves igazolást az adóbevalláshoz, az normális hogy nem szerepeltetik rajta a decemberi ellátást?

Figyelt kérdés
Én értem hogy januárban lett mar kiutalva a decemberre vonatkozó ellátás, de az még elvileg nem a 2013-as jövedelemhez tartozna? Mert a fizetésnél is úgy van hogy ha decemberi bér akkor természetesen az adott évi jövedelemhez tartozik függetlenöl hogy mikor utalják a fizetést. Vagy nem jól gondolom?

2014. máj. 14. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Így szokták küldeni. Vagyis amit januárban fizettek ki, az még nem jelenik meg az idei elszámolásban.

Úgyhogy jól kaptad az igazolást, más is így kapja.

(még ha logikusan is gondolkozol amúgy, csak ez nem úgy működik, mint a fizetések esetében)

2014. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, csak még ebben az évben kaptam először ilyen papírt és furcsálottam hogy így számolják el, hisz ahol a munkáltató tb- kifizetőhely ott szerepeltetik. Na mindegy, akkor így van és kész.:)
2014. máj. 14. 14:43
 3/6 Jégtánc ***** válasza:
Februárban járt le a gyedem,így én két igazolást kaptam .egyszer 2012dec-2013nov. és 2013dec-2014 márc. Ha te is így kaptad hogydec-november akkor stimmel mert az 12 hónap.
2014. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát én márciustól vagyok táppénzen és utána pedig a GYÁSt-t kaptam. Így van két havi fizum és novemberig bezárólag az OEP-től. Akkor gondolom majd a jövő évibe számolják el.
2014. máj. 14. 14:50
 5/6 A kérdező kommentje:
És így ha azt nézem akkor 11 havi keresetet szerepeltetek, ezért is furcsálottam.
2014. máj. 14. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, jól kaptad. Az igazoláson csak az szerepelhet, amit adott évben fizettek ki neked. Ezt kell bevallanod.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

2014. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!