Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem vagyok 18, megtartanam a...

C.kamilla kérdése:

Nem vagyok 18, megtartanam a babat, de meg tanulni akarok. Mik a lehetosegek?

Figyelt kérdés

Meg van egy evem kozepiskolabol (2015 szeptembertol), a babat mindendenkepp meg szeretnem tartani, de tanulni akarok tovabb nem magantanulokent (!).

Mi a gyes es a gyed? Anya kapna utanam csaladi potlekot tovabbra is? Es en kapnek a baba miatt?

Mennyi penzosszeget kapnek havonta es kb mennyibe kerul eltartani egy lisbabat? Mikortol lehet bolcsodebe iratni?



2015. jan. 9. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
HHa vagy 18, te semmit nem kapsz gyerek után, csak gyamja, ki vagy anyukád, vagy a nagykoru apa lesz. Gyes jr majd neki, mi 24e körül van, plusz családi pótlék, mi 12e, Ennél jóval több kell egy gyerekre. Ha te továbbra is nappali tagozatra akarsz járni, akkor ki vigyáz majd gyerekre?
2015. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kb 35E-t kapnál. első 3-4 hónapban talán kijön annyiból, később egyáltalán nem. olyan 60-70E havonta egy kisgyerek
2015. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kb egy éves kortól fogadják be a bölcsődék.

A nappalin folytatott tanulmánnyal az a baj, hogy ha szoptatsz, akkor fizikailag a baba mellett kell lenned 3 óránként. Minimum fél évig érdemes vagy szüneteltetni a tanulmányokat (és utána befejezni) vagy magántanulóként folytatni.


Nem tudom, hogy mikorra vagy kiírva, de a szülés utáni néhány hétben biztos, hogy nem lesz kapacitásod tanulni.


Szintén egy képzés közepén szültem (nem középiskola, másoddiploma), az első 1-2 hónapban fizikailag nem voltam alkalmas a tanulásra. Utána már, ha van aki vigyáz a kicsire, akkor már meg lehet oldani. Tehát ennyi teljes kiesést mindenképp számolj bele.

2015. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat igy mar egyszerubb lesz atgondolnom.
2015. jan. 9. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem leszel 18, mire a baba megszületik és a gyerek apja sincs 18 éves, akkor a szüleid lesz a gyámja, míg be nem töltöd a 18. évet.

Havonta 25.650 Ft gyes jár és 12 ezer családi pótlék. Anyukád úgy tudom kaphatja utánad a saládi pótlékot, ha maradsz tovább nappalin. Bár, azt tényleg nehéz lesz megoldani, hogy szoptasd nappali suli mellett. Ugye fontosabb, hogy a kicsi anyatejet kapjon, mint hogy anyukád kapja utánad a családit?!

Bölcsődébe fél éves korától lehet adni, de írasd be, mikor megszületik, mert általában iszonyat nagy a túljelentkezés.

Tgyást, gyedet az kaphat, akinek van legalább 1 év munkaviszonya és szüléskor is rendelkezik munkaviszonnyal. Ha édesanyád lesz a pici gyámja, ha te még kiskorú leszel, akkor ő igényelheti ezeket, ha megfelel a feltételeknek.

2015. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
meg egyébként gyerektartás. van annak a babának apukája is.
2015. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyutt vagyok az apukajaval es o mar elmult 18.

Talan vallalnam a magantanulosagot. De tenyleg, mi kerulne 60-70ezerbe havonta egy pici miatt?

2015. jan. 15. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán kivitelezhetó, na meg függóen hol laksz az önkormányzat is ad támogatás. Jobb fővárosi kerületben egész szép summát lehet összeszedni, ami a suli mellett jól jön. Ráadásul ha gyesen vagy majd, ha 18 . Betöltött, akkor felsőoktatásban is jelentős kedvezmenyeid lehetnek. Plusz egyéni tanrendet kérhetsz!
2015. jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz tejed vagy nem tudsz szoptatni valami miatt, akkor csak a tápszer lesz havi 20-30 ezer receptre, és ez csak tápszer!! Ha szoptatsz, akkor nem kerül olyan sokba az elején egy gyerek, majd a kisgyermekkorban kinyithatod a pénztárcát, persze, ha normálisan mindent megakarsz neki adni és nem az lesz a lényeg, hogy elmenj bulizni, meg minden hónapan legyen új ruhád.
2015. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát azért még azok a gyereke is felnőnek, és még egészségesek is, akiknek egyik szüleje sem dolgozott soha, meg még a nagyapja sem.... Miról beszélünk. Szóval a pénzzel foglalkozni, az csak részben legyen érv.

Egyes szülőket úgy manipulálnak a cégek, közvetve a többi szülő, hogy csak akkor vagy jó ha mindent megadsz(megveszel) Ne higgy az ilyeneknek.

Nekem se tudtak anno megadni mindent, ettól még nekem van a legjobb anyukám a világon! Az nem ettől függ.

Ha tápszer kell és nincs rá pénzed, akkor megkapod szociális alapon. Az meg nem élősködés, azt csak a parasztok gondolják az JÁR nemcsak neked, hanem a gyereknek!

2015. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!