Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2016-ban változnak a gyed...

Ha 2016-ban változnak a gyed szabályai, megéri nekem majd 28 nappal szülés előtt igényelni a csed-et ha augusztusban szülök hogy még a mostani szabályok alapján számolják és tudjak előre tervezni?

Figyelt kérdés
Vagy ilyenkor mindig az van hogy kiszámolják a régi és az új szabály szerint is és a kedvezőbb alapján számolják ki a gyedet?
2015. jan. 13. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi de ezt honnan veszed???
2015. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Idén jan.1-jén változott, hogy jövőre fog-e, nem lehet tudni, van mikor egy jogszabály több 10 évig is él.
2015. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Így van ahogy a második írta. Most január 1-el változott. Persze lehet hogy még jövőre is fog, hiszen tavaly is 2x változtattak kisebb dolgokat.
2015. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés hogy fog-e változmi, hanem hogy ha amint lehet megkezdem a csed-et, akkor még idén decemberben igênylem a gyed-et tutira vehetem-e hogy az idei szabály szerint számolják ki. Ha nem hogy ha januárra átcsuszik a gyed igênylése és változik a törvêny lehet-e hogy rosszabbul járok, ez êrdekelne.
2015. jan. 13. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az a csed?
2015. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tgyás új neve:)
2015. jan. 13. 15:06
 7/9 anonim ***** válasza:
De pont ez az, honnan tudjuk hogyan jársz rosszabbul vagy jobban? Csak azt lehet tudni a mostani szabály szerint mennyit kapnál. Amíg nincs új tv addig nem lehet megmondani, hogy jobban járnál-e ha most igényled, DE általában úgy van hogy amikor bevezetik van átfedés. Mint most is bizonyos esetekben többféleképpen is kiszámolják az ellátások alapját és amelyik a kedvezőbb azt kapja a kismama.
2015. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de ha van rá mód nekem tudnom kellene, mert ettől függ az idei fizetésem hogy mennyire emelik meg. Inkább választom a mostani biztosat mint hogy rosszabbul járjak, mert akkor nem érné meg most megemeltetni a bruttómat.
2015. jan. 13. 16:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ha az lenne amit írtam fent hogy még decemberben igénylem akkor mindenképpen az idei szabály alapján számolják ki, ugye?
2015. jan. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!