Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYES-em lejár 26. -dikán de...

A GYES-em lejár 26. -dikán de én már újra terhes vagyok milyen módon lehet eljárnom? Az orvosomtól úgy kérjem, hogy az nappal ahogy megszűnik a GYES rögtön írjon ki Táppénzre, vagy szakítsam meg a Gyest egy nappal hamarabb és úgy írassam ki magam?

Figyelt kérdés
Sürgős. A cégem közölte ,hogy nem vesznek vissza állományba ezért szeretném mert így jóval több pénzt kaphatok a Táppénz megoldott lenne veszélyeztetett terhesség miatt. Mivel most 26.-dikán jár le ezért lenne Sürgős.
2014. nov. 23. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom,hogy én értelmezem e rosszul,de nekem az jött le,hogy a cég nem vesz vissza dolgozni.Ha nincs munkahelyed,nincs táppénz sem.
2014. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy tudom, terhesen még mindig nem rúghatnak ki. Mindegy, hogy egyébként vissza akarnának-e venni.
2014. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Az attól függ határozatlan vagy határozott munkaszerződése van.
2014. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Én így csináltam: bejelentettem a terhességet, és kivettem az anno bent maradt szabikat (ezzel egyidejűleg állományba kell venniük), majd utána elmentem táppénzre. Az új szabályozás miatt pedig még a gyest is kapom.
2014. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már rég bejelentettem volna a terhességet és megszakítottam volna a fizu nélküli szabit. Így ha kivettél volna legalább 1 nap szabit akkor igénybe vehetted volna a tp+gyes kombinációt (én is így csináltam), bár erről már lecsúsztál, mert ha most adnád be a kérelmet a cég dec. 25-én adhatná ki a szabid. De ha csak tp-re akartál volna jönni már azt is megléphetted volna. Mennyi idős terhes vagy?

Ha határozatlan a munkaszerződésed nem csinálhatnak semmit.

2014. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!