Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED mellett vállalhatok...

GYED mellett vállalhatok másodállást?

Figyelt kérdés

Még 1 évem van a GYED-ből és szeretnék vállalni napi 4 órában (du, este) másodállást.

Mielőtt valaki megkérdezi: a bölcsőde nem veszi be év közben a gyermeket. Leghamarabb csak szeptembertől vihetem, hiába akarnék pl. visszamenni a gyermekem 1 éves születésnapja után dolgozni a főállásomba.


Így arra gondoltam, hogy napi 4 órába keresnék valami mellékállást.


Ez lehetséges? Vagy a GYED extra ennyire nem tér ki?


2015. jan. 15. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

HA a munkahelyeddel ez összefér (nálunk pl. szerződésben kötik, hogy azonos területen nem dolgozhatok másnak) akkor vállalhatsz szerintem.

A gyed extra csak azt mondja ki, hogy 1 éves kora után vagy jogosult csak a bérre és a gyedre is egyszerre, előtte vagy ez vagy az. A főállásodban pedig a gyerek 3 éves koráig fizetésnélküli szabadságon vagy elengedve gondolom. Ez alatt az idő alatt azt csinálsz, amit akarsz, feltéve, hogy nem rúgnak ki érte a főállásodból.

2015. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A szerződésembe (10 éves) nincs ez kikötve, illetve az sem, hogy másodállást vállalhatok-e vagy sem.


Igazából itt az adózás miatt kérdezem, hogy lehetséges-e, mert úgy gondolom, hogy ha elmúlt 1 éves a lányom, akkor a GYED mellett a jelenlegi jogszabályok szerint simán dolgozhatok akár napi 8 órában is (főállásomban) illetve, napi 4-6 órában másodállásként.

Ha találok egy olyan munkát, ami nekem megfelel, akkor gondolom (legjobb esetben) bejelentenek.

Emiatt kérdeztem, hogy a GYED mellett akkor mehet-e?! Vagy ez csak akkor mehet, ha oda megyek vissza dolgozni, ahonnan eljöttem?

2015. jan. 15. 14:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, már írtam ki kérdést is:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

Én megnéztem a szerződést, és csak a munkahely hozzájárulásával lehet. Szóval most várom,h felvesznek-e a másodállásra és akkor kérdezem meg a munkahelyemen, hogy beleegyeznek-e.

2015. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!