Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » árvaellátás, gyes és családi...

árvaellátás, gyes és családi pótlék mellett hogyan vállalhatok munkát?

Figyelt kérdés
édesapám halála után állapítottak meg nekem árvaellátást(nappali tagozatos hallgató vagyok), van egy 4 hónapos babám aki után kapom a családit és a gyest. emellett, hogy ne essek el egyik juttatástól sem hány órás állást vállalhatok? a sors úgy hozta hogy nemrég óta egyedül nevelem a picit. a családit honnantól kapom egyedülállóként? amikortól szétmentünk vagy amikortól kimondják a válást?

2012. nov. 19. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikortól szétmentetek, már kaphatod az egyedülállónak járó csp-t.

Gyes mellett alapból heti 30 órában dolgozhatsz, de ha a kicsi 1 éves kora előtt mégy vissza dolgozni, akkor nem kapsz gyest. Ha dolgozol, onnantól igényelheted újra a gyest, amikortól betöltötte az egy évet.

2012. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A házasságkötéssel nem szüntetik meg az árva ellátást? Egyebkent GYES mellett csak 4 órában dolgozhat az, a baba 1 eves kora után. A családipotlékot onnantól kapod egyedülálló kent, hogy elváltatok. Ez 1000 Ft tal tobb
2012. nov. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem szüntetik meg az árvaellátást. édesapám halála a házasságkötés után történt. én édesanyámmal lakom és nappali tagozatos vagyok. így az árvaellátás jár.. csak azt nem tudom h munkát vállalhatok-e mellette. 2vagy esetleg 4 órásat. akkor az biztos hogy a gyes mellett csak 1 éves kora után dolgozhatok?
2012. nov. 19. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, az biztos.
2012. nov. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!