Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult lehetek e gyedre,...

Jogosult lehetek e gyedre, terhességi gyermekágyi segélyre? Egyáltalán mi most az új szabály: kinek jár és hogy számolják?

Figyelt kérdés
2015.07.26-ra vagyok kiírva a babámmal. Jelenleg sajnos nincs munkám és most az aktív korúak ellátását kapom november óta. Előtte 2012-től volt munkám 2013. júniusáig. Utána 3 hónapot voltam munkanélkülin utána aktív korúak ellátást kaptam, majd 2013. decemberétől dolgoztam 2014. augusztus végéig. Utána kb. 45 napot voltam megint munkanélküli segélyen és azóta az aktív korúak ellátását kapom.
2015. jan. 19. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak gyes és családi
2015. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csed, gyed nem fog járni, csak gyes és családi pótlék ahogy írta az első. Ahhoz hogy járjon csed, gyed először is biztosítottnak kellene lenned a szüléskor (vagy legalábbis 42 nappal korábbig). Illetve neked nem lenne meg ezen kívül sem a 365 biztosított napod sem 2 éven belül...Sajnos nem tudsz sehogy tenni semmit.
2015. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!