Gyed utan megkezdtem a a felszaporodott szabadságomat,2 evet betoltotte a fiam, (mentem volna vissza) időközben kaptam egy jol fizető ajánlatot amit nem tudok elszalasztani. Tehát visza gyesre, jelenlegi munkámat megtartva hogyan?

Figyelt kérdés
Az a kérdés,hogy 12 ev utan a cégem elkuldhet-e szabi vagy gyes alatt ha ezt bejelentem hogy vissza megyek fizu nélkülire (gyesre)mert egyenlőre nem tudok munkába állni csak majd ha a gyerekem betölti a 3-at.Mikor letelik a kiírt szabi aznapvagy amikor munkába kell állnom másnap akkordzoljak.A masik munkat lehet hív.an csinalni gyes es a bejelentett munkám mellet ami van.köszönöm aki fel tudna ebben világosítani.
2015. jan. 23. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szabi alatt már elküldhetnek. ÉS teljesen jogosan küldenek el akkor, ha azt mondod, mégis fizu nélküli, mert csak később tudsz visszamenni, közben máshol dolgozol, mert tájékoztatási kötelezettséged van a törvény értelmében.
2015. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,végül is mindegy hogy mikor tájékoztatom őket vedettsegem nincs.Abban az esetben ha nem vagyok hajlandó aláírni a közös megegyezéses felmondast,mit tud tenni a munkáltató?mert azert csak 12 eve vagyok ott.hány havi végkielégítést kellene kapnom Ennyi idő utan?
2015. jan. 23. 21:20
 3/8 A kérdező kommentje:
És meg a munkanélküli segélyről nem beszelve.Azt egyből csak akkor kapok ha ő küld el?
2015. jan. 23. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
arról kell tájékoztatnod, hogy máshol akarsz dolgozni. MErt ha azért nem küldenek el, hogy mégis visszamész gyesre, mert rendesek; simán kirúghatnak, ha kiderül, hogy nem tájékoztattad őket.
2015. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ!De ha mégis elküld ugye nem vagyok köteles aláírni egy közös megegyezést ha nem akar fizetni végkielégítést?A gyed ideje is munkaviszonynak számít,vagy azt levonnák a ténylegesen munkába töltött időből?
2015. jan. 23. 21:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Valószínű,hogy csak visszajövök gyesre és meglátjuk mi lesz.(Lehet én vissza se szeretnék menni oda,akkor meg mindegy)
2015. jan. 23. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha azért rúg ki mert nem tájékoztattad, nem kell végkielégítést fizetnie. Akár aláírod a közös megegyezést, akár nem.
2015. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem is értem, hogy mit szeretnél elérni. Miért nem mondasz náluk fel, és kezdesz a másik helyen? Mit érsz el azzal, hogy visszamész fizetés nélkülire?
2015. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!