Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásokra számíthatok...

Milyen ellátásokra számíthatok, ha a GYED alatt születik a második gyermekem? Kérem csak az válaszoljon, aki tisztában van a jelenlegi szabályokkal!

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok itthon, már van egy kisfiam, aki most töltötte be az egy évet, és lehet, hogy már úton van a kistestvére is. ;) Így milyen tmáogatásokra számíthatunk? Anyasági, gyed, gyes, családi adókedvezmény, családi pótlék, illetve mennyiben változnak ezek az összegek? A gyedet mi alapján fogják számolni? Most a legutolsó munkahelyem alapján kapom.

2014. nov. 14. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az idén született a kistesó, azt tudom leírni, hogy nálunk, hogy volt. Én ugyanazt az összeget kaptam, mint a nagyobbal, tehát a legutolsó bérem szerint számolták. a gyes, anyasági nem változott. a családi adókedvezményt 2 gyerekre tudjátok igényleni, a csp pedig 13300/gyerek (2 gyerek esetén)

Viszont most fog kijönni az új törvényt, lehet, hogy mire megszülsz, már minden borul.

2014. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami fontos, hogy a munkaviszonynak fent kell állnia, mikor a következő baba is megszületik.

Ha nem mész vissza dolgozni, akkor a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és gyed alapja. Ha a béred magasabb, mint a minimálbér kétszerese, akkor a tgyás alapja nem lehet több a minimálbér kétszeresénél, mivel nem lesz 180 bérezett napod.

Annyi változás lehet, hogy ha te kaptál pótlékokat és prémiumot és társait, amiből TB-t is vontak, akkor a következő babánál ezek nem számítódnak bele a tgyás és gyed alapjába.

Anyasági jelenleg 64.125 Ft, gyes 25.650 Ft, családi adókedvezmény 2 gyerekre max. 20 ezer Ft, családi pótlék 2 gyerekre 26600 Ft.

Még annyi, hogy ha több mint 180 napot vagy gyesen, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz, bár ez téged nem érint, mert elvileg gyed alatt megszülsz:) Egyébként én is így voltam, még anno 2011-ben.

Ha gyed alatt szülsz, akkor a nagyobbra jár a gyed, míg be nem tölti a 2. évét (ha addig kapod a gyedet) a kicsire meg a tgyás egyszerre. A nagy 2 éves korától kapod a gyest, a picire pedig a tgyást, majd a gyedet, vagyis 2 ellátás egyszerre fog járni. Legalábbis most így van.

2014. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Remélem ha lesz változás, csak pozitív irányban.. :)
2014. nov. 14. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!