Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki átlátja, ez esetben...

Aki átlátja, ez esetben kaphatok majd Gyedet és Tgyást?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult les, eddig 1 év munkaviszonyom van a diàkmunkàkon,gyakorlaton kívül de nem folyamatosan, ebből 10hónapban mellette még főiskolai hallgató is voltam (össz 5évig voltam főiskolàs). Okt 31ig folyamatosan biztositott voltam, nov-dec dolgoztam,jan nem,februàrtól kezdem a munkàm.Nem mindig 8óràra voltam bejelentve, de összesen mivel 180nap suli is beleszàmít 1,5 év munkaviszonyom van elvileg. Ha dolgozom még félévet ezek alapjàn jàrna a Gyed és a Tgyàs vagy 1évet min le kell dolgoznom folyamatosan? Előre is köszi a segítséget!
2015. jan. 31. 06:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegnap felhívtam a kormányhivatalt és ügyintéző tök jól megmondta, mire mit kaphatok. Nálam is elméleti kérdés volt, de az a tuti, amit ők mondanak. Hívd fel hétfőn őket szerintem.
2015. jan. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

itt olvastam a válasz én is, ez volt a legbitosabb:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

2015. jan. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 31. 07:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell folyamatos 1 év, hanem a szülsét megelőző 2 évben kell lenni 365 napnak, ennek nem kell folyamatosnak lennie. Diákmunka nem számít. Az nem gond, hogy nem voltál mindig 8 órára bejelentve, az a lényeg, hogy rendesen legyél bejelentve. Ami még nagyon fontos, hogy szüléskor is legyen bejelentett munkahelyed, csak akkor jár a tgyás és gyed, ha szüléskor is biztosítva vagy munkahely által vagy álláskeresési támogatáson vagy szüléskor, ellenkező esetben hiába van meg az 1 éved, ha nincs munkahelyed szüléskor, nem jár a tgyás és gyed, max. diplomás gyed jár.

Tehát, legyen munkahelyed szüléskor is és akkor szerintem járni fog a tgyás és a rendes gyed.

2015. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!