Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Augusztusban volt egy éve,...

Kalota kérdése:

Augusztusban volt egy éve, hogy munkába álltam. Szerződéssel vettek fel amit mindig újítunk. Ma kiderült, hogy 7 hetes terhes vagyok. Nyilván felbontják a szerződésem, mikor már nem tudok dolgozni. Mit/mennyit kaphatok ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkaviszonyod a szülés pillanatában, akkor csak gyes + családi pótlék jár.
2013. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szerződésem amx. nem hosszabítják meg. Mennyi időre szól 1 szerződés?
2013. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van 365 nap folyamatos biztosítási időd, és a szülés pillanatába is biztosított vagy, akkor jogosult leszel GYED-re. Ha van 180 bérezett napod akkor abból, ha nem akkor a min. bérből számolják a TGYÁS-t és a GYED-et is.
2013. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Újabb butaságot írtál, 81%.


"Ha van 180 bérezett napod akkor abból, ha nem akkor a min. bérből számolják a TGYÁS-t és a GYED-et is."


A tgyást SOHA nem számolják a minimálbérből. A tgyás alapja a tényleges bér, vagy 180 bérezett nap híján a minimálbér KÉTSZERESE (nem a minimálbér!) vagy a szerződés szerinti bér.

A gyedet is csak akkor számolják a minimálbérből, ha nem él a kedvezményszabály, egyébként a tgyás alapja lesz a gyed alapja is.


Kérdező, meddig él most a szerződésed? Lehet esetedben az lenne a legszerencsésebb, ha titkolnád, amíg tudod, és kihúznál egy következő hosszabbítást, aztán meg szülésig sakkoznál az álláskeresésivel. Van rá mód, hogy kapj tgyást, és gyedet, csak kicsit kacifántos :)

2013. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lienah ***** válasza:

Kedves 4.!

Ennyire értesz ezekhez???

2013. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Lienah, igen, ennyire.
2013. okt. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lienah ***** válasza:

Nem tudnál nekem segíteni... én így tettem fel a kérdésem : Lejáró megbízási szerződés, GYED-re jogosultság?


Bocsánat az off-ért.

2013. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!