Electra88 kérdése:

2014. decemberben terhes lettem.2014. dec.31-el megszűnt a munkaviszonyom. Előtte 7,5 évig folyamatosan volt munkám. Jogosult leszek egyáltalán valamire? Gyesre, gyedre így hogy most nincs munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Most munkanélkülin vagyok. Szülés várható időpontja: 2015. szeptember eleje.

2015. febr. 2. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyesre és családi pótlékra mindenképpen. CSED-re és GYED-re viszont nem sajnos, ha nincs aktív munkaviszonyod.
2015. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keress gyorsan vmi melót várd meg mig letelik a próbaidő és utána Menj táppénzre.
2015. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztosítottnak kell lenni! Te most éppen az vagy, mert munkanélkülit kapsz, de nem hiszem, hogy az jár szeptemberig. A szülés előtt 4 héttel igénybe jár a Tgyás, de ez is csak akkor ha biztosított vagy. Nincs valami ismerősöd, aki be tudna jelenteni pár hónapra (köztük legalább augusztus-szeptember hónapokra) a vállalkozásában?
2015. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha decemberben lettél terhes és dec. 31-én szűnt meg a munkaviszonyod (és nem határozott idejű volt), akkor szólj a volt munkáltatódnak, mert védett vagy! Vissza kell vennie! Engem is így vettek vissza...
2015. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Így van, ha csak a munkaviszonyod szűnt meg (és határozatlan volt a szerződésed), nem pedig a munkáltatód, akkor jogtalanul küldtek el.

Ugye nem közös megegyezéssel jöttél el?

2015. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Határozatlan volt a munkaviszonyom, de közös megegyezéssel szűnt meg. Persze munkanélküli nem jár szeptemberig, csak április 15-ig. Ismerősöm sajnos nincs aki a vállalkozásába bejelenthetne. Próbálok melóhelyet keresni, de elég rossz helyzet, mert ha az önéletrajzba beírom, hogy terhes vagyok, akkor már szóba se állnak velem. Ha nem írom be és felvesznek akkor úgyis hamarosan kiderül, mert látszani fog. Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. febr. 2. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:

gondolom nem hosszabbítottak, mert nem azt írta a kérdező, hogy kirúgták.


elég nagy baj, hogy most munkanélkülin vagy... ez lett volna a kiskapud ha szülés előtt vetted volna igénybe, akkor biztosított is lettél volna és az elmúlt 2 évben meg lett volna az 1 éved. szerintem holnap szakítsd is meg, közben meg persze keress valamit, hátha valakit nem érdekel és felvesz alkalmival vagy beugrósnak, akár csak a próbaidő erejéig... az se baj ha nem hosszabbít 3 hónap után, mert ugye szülés előtt kéne munkanélkülire menned...

2015. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem sikerül elhelyezkedned, akkor sajnos marad a GYES illetve a családi pótlék, ha megszületik a baba ill. a terhesség 91. napjától a családi (magzati) kedvezmény, ami 10eFt.

Ahhoz, h CSED-et v GYED-et kaphass, a szülés pillanatában biztosított kell, h legyél (esetleg előtte 42 nap türelmi idő lehet..)

2015. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva? A munkanélkülivel játszhatnál ha most lemondod a járadék folyósításáz és a szülés előtt kéred újra ill. A csedet előbb kezded minden jár, csed, gyed is. A munkanélküliben nem világosítottak fel? Igaz akkor addig bevétel nélkül maradsz és addig a pár hónapig magad után kell fizetni a jàrulékot. Ha írsz pontos adatokat pontosabban lehet vàlaszolni.
2015. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok minden változott tavaly óta, szerintem nézesd meg egy szakértővel!
2015. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!