Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi terhességi táppénzt...

Mennyi terhességi táppénzt kapnék ha most mennék el? Tudom 50-60%, csak nekem kusza még mindig.

Figyelt kérdés
137 ezer a bruttóm, nettó 90 ezer. 2013. áprilistól 2014. augusztus 15-ig voltam az előző munkahelyemen, ahol 121 ezer volt a bruttóm, és augusztus 18.-án kezdtem a jelenlegi helyemen. (itt csak egy hétvége maradt ugye ki). Összesen amúgy van már 4,5 év munkaviszonyom, csak nem volt mindig folyamatos, a baba augusztusban születik meg és nem tudom, hogy itt az előző 2 évet nézik-e. Körülbelüli pontos összeget szeretnék. 14 hetes kismama, 24 éves

2015. febr. 10. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:

fontos, hogy 2013. április előtt volt-e 30 napnál hosszabb megszakítás. HA volt, akkor 50% a tp, ha nem volt, és megvan a két év folyamatos, akkor 60%. (akkor folyamatos, ha 30 napnál hosszabb megszakítás nincs).

HA nincs meg a két év, annyit tehetsz a 60% érdekében, hogy áprilisig nem mész tp-re.


A jelenlegi bruttód lehet csak az ellátás alapja.

2015. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Majd utána járok, köszönöm. :) akkor a táppénz nem a nettóm 60% - a amit kézhez kapok? Hanem a bruttónak a 60% - át kapnám? Mert ugye a rendes táppénz az a nettónak a 60% -a azért zavar össze a dolog.
2015. febr. 10. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:

a rendes táppénznek sincs köze a nettóhoz.

A foglalkoztatói igazolásra a bruttó béred kerül rá, ezt osztják annyi nappal, ahány napra kaptad, így lesz meg a táppénzed napi alapja.

2015. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


"Amennyiben folyamatos volt ugyan a munkaviszony, de a jövendő édesanya az igényléskor máshol dolgozik, mint 2 évvel korábbi évben, január 1-sején, akkor a táppénz igénylési napjától visszafele számolják a 180 biztosított naptári napot, és ennek a 180 napnak a nettó összjövedelme adja a táppénz alapját."


Itt is a nettót hozza fel, akkor miért?

2015. febr. 11. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
mert nem értenek hozzá. Soha nem számoltunk tp-t nettó bérből, mindig a járulékalapot képező bruttó bérből kell számolni a tp napi alapját.
2015. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szóval akkor tegyük fel áprilistól mennék el táppénzre akkor mennyit kapnék pontosan kézhez? a bruttók átlagának a 60%-át? Tudnál körülbelüli pontos összeget mondani?


Egyébként júniusig tervezek dolgozni, csak ha mégse bírnám, akkor tudjam mire számítsak.

2015. febr. 11. 20:26
 7/10 anonim ***** válasza:

megkerestem neked a kifizetőhelyi tájékoztatóban a pontos szöveget:

Naptári napi jövedelmet úgy kell meghatározni, hogy a számítási időszakra bevallott

pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmet el kell osztani a

számítási időszak naptári napjainak a számával. Szerződés szerinti jövedelem esetében

a naptári napi jövedelem a szerződés szerinti jövedelem harmincad része.



a járulékalap a bruttó béred.



HA áprilisban mész tp-re,akkor január 31-től visszamenőleg megnézik, van-e 180 napi jövedelmed (nincs, 170 napod van aug közepétől).

Megnézik, van-e 120 napod - igen, van. Január 31-től visszaszámolnak 120 napot (bocs, kb számolok), az 4 hónap, tehát az októbertől januárig kapott béredet veszik, ami 4*137ezer, 548ezer ft.

Ezt elosztják a 120 nappal, így lesz meg a tp napi alapja, 4567 ft.

És ennek az 50 vagy 60%-a lesz a tp napi összege.

Ha 60% jár, akkor az napi 2740, ez harminc napra 82200 ft, ebből 16% szja kerül levonásra (kérheted a családi kedvezményt), szóval kb 70ezer a vége nettóban, plusz csk.

2015. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm szépen, ez elég nagy segítség volt! :)

Annyi még, hogy január 31.-től visszamenőleg csak 170 napom lenne, ha áprilistól mennék., e ha tovább dolgozom akkor ez növekszik vagy ez az miatt van mert munkahelyet váltottam és pont hétvége jött mikor kiléptem és hétfőn tudtam kezdeni, vagy miért nem számít bele az előző munkahely? Hisz rögtön kezdtem a másik helyen.


Bocsi, hogy problémás és értetlen vagyok :)

2015. febr. 11. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:

azért nem számít bele az előző, mert csak fennálló jogviszonyban elért jövedelem lehet ellátás alapja.

Ha fixen ennyi a bruttód, akkor a 180 nappal is szinte pont ennyire jönne ki egyébként.

2015. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából próbaidő alatt kevesebb volt,121 ezer, szóval valamivel kevesebb lenne. Értem és köszönöm. Remélem sikerül kihúznom a szülési szabadságig.
2015. febr. 12. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!