Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján számoljam ilyenkor...

Mi alapján számoljam ilyenkor ki, h mennyi terhességi táppénzt fogok kapni?

Figyelt kérdés

sziasztok.helyzetem a következő:

2013 január 5. született meg a kislányom.2013 első fél évében kaptam a tgyást,ami havi 110ezer volt(előtte 5 évig volt folyamatos munkaviszonyom),aztán 2014 februárjáig gyedet,ami havi 100ezer volt..2014 februárjában visszamentem dolgozni kihasználva a gyed extrát..fizu plussz gyed extrára kaptam havi 240 et kb...ezt kaptam 2015 január 5-ig..most meg ugye kapom a fizut meg simán a gyest...de nem is ez a lényeg..gondolkodunk a második babán...de azt nem tudom,hogy mit hogyan fognak számolni a terhességi táppénzre..

több kérdésem is lenne:

-az előző egy évből számolják ki vagy az előtte lévőt is beleveszik?tehát csak 2014 ből vagy 2013-ból is?

-ha csak 2014 ből számolják ki,akkor csak a munkabérből vagy a gyed extrát is beleszámolják?tehát csak a munkabéremből,ami 120 ezer volt kb, számolják ki a 60 % os terhességi táppénzt vagy a fizetés plussz gyed extrából,ami meg ugye 240

-kapok egyáltalán táppézt vagy csak a gyest,amíg nem lesz 3 éves a mostani gyerkőc?


ha esetleg lenne ötletetek,hogy hol kaphatnék pontosabb felvilágosítást,akkor azt megköszönném


2015. febr. 8. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt tudnak válaszolni:

[link]

2015. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, igen csak a munkabéred fog számítani (gyed, gyes nem). A számításnál most jan 1-től az van, hogy a szülés előtti 3. hónaptól visszafelé megnézi van-e 180/120 bérezett napod. Mivel neked lesz, így annak veszik a napi átlagát és az lesz az alap. Mind a csedhez, mind a gyedhez, mind pedig a tphez. Ha kiderül hogy terhes vagy mehetsz tp-re is és mellette ugyanúgy kapod a gyed/gyest.
2015. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyed és a gyes összege semmi esetre sem lesz benne a táppénz, majd a következő tgyás és gyed alapjába, mivel ezek ellátások az államtól, nem lehet jövedelemként figyelembe venni, tehát a béredből fogják számolni. Hogy mi lesz az alap, arra majd akkor érdemes visszatérni, ha már terhes vagy, így előre nehéz megmondani, hiszen ki tudja mi lesz.
2015. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!