Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa gyed extrán majd anya...

Apa gyed extrán majd anya gyesen a második babával. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Fiam áprilisban lesz 1 éves. Jelenleg én (anya) gyesen vagyok vele apa dolgozik. Júniusban születik meg a kis hugi. Áprilistól apa igényelheti a fiam után a gyed extrát kérdésem hogy júniustól én a kislány után igényelhetek-e bármit tgyás-t gyest?
2015. febr. 16. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

úgy tudom, egy háztartásban csak az egyik szülő igényelhet családtámogatási ellátást.

Te csak gyest igényelhetsz, hiszen továbbra sincs munkahelyed, nem?

2015. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gondolom azért kapsz gyest, mert nincs, nem volt munkahelyed. Ha így van, akkor nem kérhetsz tgyást és gyedet. Gyesre leszel jogosult, de ha apa elmegy a fiaddal gyedre, akkor te nem mehetsz gyesre.

Ergo, apa elmehet gyedre áprilistól, de amint megszületik a tesó és te megigényled a 2. gyerekre a gyest, a gyedet apának le kell mondania.

Te viszont 2 gyest igényelhetsz, egyet a nagyra, egyet a picire. Ha apa marad gyeden, te nem mehetsz gyesre.

2015. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha az első gyereknél is csak gyesre voltál jogosult, akkor most sem lesz ez másképp, tehát csak gyest igényelhetsz a kisebbik után is. Viszont így 2 gyest fogsz egyszerre kapni.Amúgy tényleg úgy van, hogy csak az egyikőtök igényelheti az ellátásokat.

Ha az apa megigényli a nagyobbik után a gyedet, akkor te nem kaphatod a gyest sem a kisebbik után.

2015. febr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van munkahelyem 4 nap hiányzott hogy gyedet kapjak a fiam után. Ha apa gyedre megy mellette ugyanúgy dolgozhat nem? Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 17. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha van munkahelyed, akkor a nagyobb után kérhettél volna méltányossági tgyást és gyedet, már nem teheted meg.

Ha apa dolgozik gyed mellett, te akkor se mehetsz gyesre a legkisebbel.

1. Apa áprilistól elmegy gyedre (igénylés után 60 nappal kap gyedet csak), neked az igénylés napjától a gyest le kell mondani. Ergo, marad apa fizuja és a csp 60 napig.

2. júniusban le kell mondani apa nevéről a gyedet (lehet még nem is kapná), hogy te a picivel újból gyesre menj. De, 2 gyest igényelhetsz, a nagyra újból meg kell igényelni és a picire is megigényled. Plusz 2 gyerekre csp. Apa dolgozik tovább, de nincs gyed.

3. Apa nevén gyed van, mikor a pici megszületik rá csak a csp-t tudod igényelni, gyest nem, ha azt akarod, hogy apa kapja még a gyedet. Ergo, otthon vagy a 2 gyerkőccel, apa kap gyedet a nagy után, dolgozik mellette, tehát van a fizuja is és 2 gyerekre csp. Ebben az esetben te csak csp-t igényelhetsz a 2. gyerekre.

4. Apa a 2. gyerekre legkorábban kb. 6 hónapos korában tud gyedet igényelni, de ebben az esetben még nem dolgozhat, mert nincs 1 éves a gyerkőc. Vagyis, a 2. baba 6 hónapos korában apa megigényli rá is a gyedet, így még kapja a nagy után is, annak 2 éves koráig és a pici után is, de nem dolgozhat, mert a pici nincs 1 éves, ergo te mész vissza dolgozni kb. fél évre. Majd, ha a pici is 1 éves lesz, akkor apa visszamehet dolgozni és kapja a nagyra a gyest (2016 áprilistól apának is gyes jár), a kisebbre kapja a gyedet és 1 éves kora után dolgozhat. Így te, otthon maradhatsz újból, ha akarsz.

Tehát, a lényeg, hogy 2 ellátást csak egy személy nevére lehet igényelni. Nem lehet, hogy apa gyeden, te meg gyesen a máik gyerekkel, akkor sem, ha apa dolgozik!!

5. variáns: Apa nem igényel gyedet áprilisban, te maradsz gyesen a naggyal, majd júniustól is megigényled a gyest a picire, így 2 gyest kapsz és a 2 gyerekre családi pótlék, apának pedig a fizuja marad.

Szerintem ez így is nagy segítség az államtól. Nekem is a 2 gyerkőc közt 13 hónap van, de mikor a pici megszületett 2011-ben, még a nagyobbról a gyedet le kellett mondanom és a picire kaptam csak.

2015. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a válaszodat! Méltányossági tgyás-t kaptam de a gyedet már nem adták meg méltányosságból. Még egy kérdésem lenne ez csak az egy háztartásban nevelt gyerekek esetén értendők?
2015. febr. 18. 10:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen. Mivel a külön háztartásban nevelt gyerekeknél a szülők is külön vannak.

Miért, más lakcímre akarod íratni a másik babát? És apa is más lakcímen lenne?

2015. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért jó az, ha egy családban senki se dolgozik?
2015. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Apa dolgozna, a gyed extra keretében igényelné a gyedet.
2015. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Áhhh, értem, bocsánat, efölött elsiklottam.
2015. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!