Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy 6 éves fiúnak, hogy...

Egy 6 éves fiúnak, hogy lehetne el magyarázni, hogy jön kistesó hogy fog megszületni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy kistesója fog születni. 6 éves gyereknél nem kell bonyolítani.
2013. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

6 éves a gyerek, nem kell túlmisztifikálni. Az ő nyelvén el kell mondani az igazat, nem kell már a gólya hozza meg anyu köldökén bújik ki duma. Amit kérdez, arra válaszolni kell.

(apa-anya szeretik egymást, a kisbaba beleköltözik anya hasába, ott növekszik és majd 9 hónap után a nuniján bújik ki)

2013. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjatok annyit, hogy tesója fog születni. Ez valószínűleg elég neki. Ha mégsem, akkor kérdezni fog, válaszoljatok neki egyszerűen.
2013. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
ha még nem akarsz belemenni a részletekben,akkor az a változat is megfelel neki,hogy: a doktor bácsi kiveszi.. (ami lehet hogy igaz is lesz)
2013. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Peti, Ida, Picuri című felvilágosító könyv épp gyermekeknek szól.
2013. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Én azt mondtam a 4 éves kislányomnak, hogy a lányoknak a pisilő mellett van még egy lyuk, azon bújik ki a baba. Nem is kérdezett többet (lehet hogy sokkolta :) , á nem természetesen kezeli)
2013. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Szintén 6 éves kisfiamnak akkor mondtuk el, mikor hazajöttem a 12. heti ultrahangról. Azt mondtuk, hogy anya doktorbácsinál volt, megvizsgált, még ultrahanggal is megnézett és megállapította, hogy kisbaba van a hasamban és tél végén fog megszületni.

Ahogy nőtt a hasam, mocorgott a baba, egyre konkrétabbá vált számára. A baba születéséről annyit mondtunk, hogy a puncimon fog kibújni. A részletekre nem volt kíváncsi, csak azt kérdezte többször, hogy fájni fog-e nekem.

2013. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezen kár ennyit agyalni, a gyerkőc úgyis annyit fog kérdezni, amennyi érdekli, arra meg meg kell próbálni az ő szintjén válaszolni. Nekem a 3 éves kislányom az első pillanattól kezdve tudta, hogy tesója lesz, sőt már egy hónappal előbb, mert beszélgettünk róla, hogy milyen jó lenne, ha lenne testvére. Abban a hónapban minden nap többször is megkérdezte, hogy van-e már baba a pocakomban. Onnantól meg, hogy látványos méretű a pocakom minden nap odabújik, megfogja, várja, hogy a kistesó megrúgja, "ajándékokat" hoz neki, szóval részt vesz a dologban rendesen. Nagyon várja, hogy megszülessen, de maga szülés nem foglalkoztatja. Annyit tud, hogy a kórházban a doktorbácsi segít majd kivenni. Ennyi szerintem ebben a korban bőven elég, de 6 évesen is, ha meg nem, akkor úgyis kérdezni fog tovább a gyerkőc. :)
2013. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszolok
2013. dec. 11. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:
2013. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!