Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A férjem igényelheti a GYED...

A férjem igényelheti a GYED extrát (és maradhat a munkahelyén), ha én eddig GYES-en voltam?

Figyelt kérdés

18 hónapos a kisfiúnk. Csak a GYES-re vagyok jogosult, mert határozott idejű munkaszerződésem volt, még a terhesség elején eljöttem a munkahelyemről.

Férjem nettó átlagkeresete 180-220 ezer Ft.

Ilyen esetben is tudja igényelni a GYED extrát, és maradhat a munkahelyén?

20 hetes terhes vagyok a kis tesóval.

Köszönöm a válaszokat, sajnos egyáltalán nem értek ahhoz, hogy mire vagyunk jogosultak és mire nem.


2015. febr. 19. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, de neked a gyest le kell mondani hozzá. Így magadnak kell a TB-t fizetni.

Nem tudom mennyire érné meg, mert ugye a gyerek 2 éves koráig kapná ő is a gyedet elvileg. Viszont, ha megigényli, akkor 60 nap után folyósítsák, addig csak apa fizuja meg a csp, mert a gyest te már nem kapnád.

Ha a baba a nagyobb 2 éves kora előtt megszületik, akkor őrá nem kérhetsz gyest, ha apa még gyeden van. Ha a nagyobb betölti a 2 évét, akkor tudsz őrá újból gyest igényelni és a picire is, így 2 gyest kapsz.

2015. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem már nem érné meg. mivel elmúlt 1 éves ezért csak úgy lehet, ha 2 hónap folyósítás kimarad. tehát a kicsi 20 hónapos korától kapná a gyedet, 4 hónapig, ugye 2 éves koráig jár a gyed. bár megéri számolgatni, de az a 2 hónap gyes és gyed nélküli sokat levesz.

aztán meg születik a kicsi ugye, akkor meg te lehet mindkettővel gyesen, mert egy családban 2 ellátást csak egy ember vehet igénybe.

a kicsinél majd legyetek okosabbak, a kicsi 1 szülinapja előtt pár nappal kell igényleni, akkor a férjed elmegy fizetés nélküli szabira és amint betölti az egy évet, mehet vissza dolgozni és kaphatja a gyedet, akkor nincs 60 nap megszakítás

2015. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok, bocs. közben olvastam az első válaszolót és valóban, még a nagy 2 éves kora előtt megszületik a kicsi, így természetesen nem 4 hónappal kell számolni hanem csak 2-3 hónap gyeddel és igen, neked meg a tb-t fizetni kell.

nem hiszem, hogy megérné

2015. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha a ferjed foiskolai nappali tagozatos hallgato akkor nyugodtan igenyelheti a GYED EXTRA-t. Hiszen az a diploma megszerzesenek a segitesere van. Azert kell hozza igazolas aktiv hallgatoi jogviszonyrol.


Kicsit jobban olvass utana.

2015. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na megjött egy okos. Olvass utána te.
2015. febr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!