Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Már gyesen vagyok és a munkahe...

Már gyesen vagyok és a munkahelyem megszűnt novemberben, most helyezkedtem el másik munkahelyen, októberben születő babámmal mi fog járni?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok 2014.04-óta, időközben a cég ahol dolgoztam megszűnt novemberben(végkielégítést is kaptam). Most helyezkedtem el és kiderült babát árok. Októberben születendő babámmal milyen ellátásra leszek jogosult és mi lesz az alapja(fizetésem?). Mehetek a 4. hónaptól betegállományba?
2015. febr. 26. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Mivel több mint 30 nap megszakítás van 2 munkahely között, így annyit lehetsz táppénzen, amennyi időt dolgoztál. Tehát, dolgozol 4 hónapot, 4 hónapot lehetsz táppénzen.

Csedre szerintem 100%, hogy jogosult leszel. Gyedre nem vagyok biztos benne, hogy igen, mivel tavaly novembertől passzív gyeden vagy elvileg. Ezt az OEP-nél érdeklődd meg. De szerintem esélyes a gyed is, mivel 2013 okt.-2015.okt. között nézik majd a biztosított napokat és ugye a mostani munkahelyeden elvileg lesz 8-9 hónap és a passzív gyed előtti időszak beleszámít a biztosított napokba, így ha jól meggondolom, akkor ha meglesz a munkahelyed szüléskor is, akkor járni fog csed után a gyed is.

2015. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Jaj, bocs, hülyeséget írtam, mert már gyesen vagy tavaly április óta, tehát nem is voltál passzív gyeden. De mivel 2014 novemberig aktív állományban voltál gyes mellett is, így a november előtti időszakot szerintem beleszámítják neked a 365 napba. De tényleg az OEP tudna szerintem biztosat mondani.
2015. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. febr. 26. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor tervezed a bejelentèst munkahelyeden? Próbaidő után?
2015. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem szeretném, hogy emiatt elküldjenek.
2015. febr. 26. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Remèljük a rosszullètek is elkerülnek akkor :)
2015. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
minimum a 12 hétig várj hogy védett legyeél megfelelö irataid kézbe legyen irj levelet.olyan kell olyan papir amin az van hogy élö magzat, orvosi igazolás és akkor nem rughatnak ki
2015. febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. febr. 27. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!