Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött babának kell lakcímk...

Újszülött babának kell lakcímkártya, ill. hogyan lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Kell. Az intézésével nincs teendő, az anyakönyvezéssel együtt elintézik a kórházban és később postán megkapod.
2009. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a tartózkodási helyemen lakom, nem az állandó lakcímen, és ez meghaladta az ügyintézők képességét a kórházban sajnos, ezért biztos hogy ha az állandó lakcímemre küldik nem kapom meg(TAJ-kártyával ugyan ez a helyzet). Ilyenkor kérjek újat, hogy az előző elveszett?
2009. máj. 19. 10:56
 3/10 anonim ***** válasza:

az állandó lakcímre kiküldik. gondolom, attól, hogy te nem ott laksz, még valaki át tudja venni, és továbbítani neked.

egyébként nem az ügyintézők a hülyék, ők mindent szabály szerint csinálnak. az meg a te problémád, hogy nem valós adatokat tüntet fel a személyid. írasd át a tényleges lakhelyedet állandóvá.

2009. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne viccelj a személyiben valós adatok vannak:) csak mindenhol elmondtam hogy a tartózkodási hely a levelezési címem, hiszen azért van bejelentve tartózkodási hely, mert pillanatnyilag ott tartózkodom, ennek ellenére semmilyen papírt nem így csináltak. Az a baj ha az ember nem csúsztat oda semmit, akkor az alap dolgokat sem csinálják meg normálisan, ez elég szomorú. Nem értem miből következik az hogy ha nekem az állandó lakcímem lesz a gyerek állandó lakcíme.
2009. máj. 19. 11:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A lányunk születésekor a férjem igényelte meg a lakcímkártyát, más nem kellett hozzá mint a gyerek születési anyakönyvi kivonata, az én személyim és lakcímkártyám, és automatikusan kiállították. Mondjuk nálunk is az állandó bejelentett címem lett a lányom állandó lakcíme, annak ellenére, hogy más a tartózkodási helyünk. Úgyhogy most mi is a tartózkodási helyünk szerint illetékes okmányirodában átjelentettük a leányzót, hogy igénybe tudjunk venni néhány ingyenes orvosi szolgáltatást, amiért egyébként fizetni kellene. Én úgy tudom, hogy automatikusan az anya állandó lakcíme kerül feltüntetésre a gyermek állandó lakcímeként, de bemehetsz bármelyik okmányirodába és ott ingyen azonnal - lehetséges, hogy időpontot kell kérni, azért kérdezzél rá - átírják a címeket. Viszont ki kell tölteni hozzá egy nyomtatványt, érdemes előre beszerezni. Mi most várjuk vissza az "új" címével a lakcímkártyáját. Kitartás :-)

2009. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hm... nekünk nem kellett külön igényelni, a mi állandó lakcímünkre kiküldték a kislányunk lacímkártyáját. Nem kellett senkinek sehova sem mennie.
2009. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a szül. akvi. kivonattal és az én személyimmel+lakcímkártyámmal intézte a férjem az okmányirodában. Automatikusan az én bejelentett lakcímemre állították ki a kártyáját és azonnal megkaptuk. Tényleg nem hibáztak az ügyintézők, hiszen bemondás alapján nem állíthatják ki akármilyen címre a kártyát. Nem hiszem, hogy ez boríték kérdése lenne.
2009. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

a szül. akk. alapján állítják ki. ami a te állandó lakcímed, az lesz a babáé is. ez szabály. postán küldik.

szülés előtt át kellett volna íratnod a tartózkodási lakcímedet állandóvá, így az lenne a gyrek á. címe is.

az nem lehet, hogy a te személyidben más az á.lakcím, mint a babáé. érted? a kettőnek meg kell egyeznie!

2009. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

de el vagy te tévedve! látszik, hogy fogalmad sincs arról, hogy mennek a hivatalos dolgok! méghogy pénzt csúsztatni..., gondolod pár ezresért megszegik a szabályt???

szerintem teljesen logikus, hogy a te állandó lakcímed a gyerek állandó lakcíme is. mivel együtt laktok, te neveled.

olyan nagy problémát okozott volna átíratnod az ideiglenes címedet állandóvá?

2009. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem 3 gyermekem van. A legkisebb most egy éves. Mind a háromnál személyesen kellett lakcímkártyát csinálni.Szükség volt a baba anyakönyvi kivonatára valamint az én lakcímkártyámra és stb.De ez állandó lakcím volt. Oda írják őt ahova az anya állandó lakcíme van. Hiába hogy nem laktunk ott. Személyesen ott adták oda az elkészült igazolványt. Viszont most, hogy tartózkodási helyünk van, csak úgy volt lehetséges, hogy az akinek a tulajdonában volt a lakás annak nyilatkoznia kellet, meg aláírni a bejelentetőt, hogy engedélyezi az ottlakást.Ezeket mi decemberbe intéztük.

Üdvözlettel: Kata

2009. máj. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!