Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági tgyást kaptam...

Méltányossági tgyást kaptam az első gyerekemre. Ha megszületik a második gyerekem beleszámítják a biztosítási időbe azt a fél évet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, a második gyerekre csak gyes fog jarni
2015. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem számítják bele.
2015. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem, de az se feltétlenül igaz amit az első írt. mert ha csak fél év maradt ki és ugye visszamenőleg 2 évet nézik, akkor akár járhat. ha megvan a 365 biztosított nap enélkül is, akkor szülés előtt beregisztrálsz a munkanélkülire, vagy szerzel munkahelyet akkor járhat újra a csed.

de ezt tényleg ki kell számolnod. vagy ha már a kicsi is nagyobb, akkor meg már nem igen lehet trükközni és valóban gyes jár

2015. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg is van munkahelyem de itthon vagyok az 1 éves fiammal a tesóval júniusra vagyok kiírva.

Miért kéne munkanélkülire mennem nem értem?

2015. márc. 13. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok. jajj bocsánat! elnéztem, valamiért passzív tgyást hittem :)

akkor járhat... :) gondolom gyed már nem méltányossági alapon kapod, nem? mert ha így van akkor a 2.nál is megvan, ráadásul mindkettőre kapod majd :)

2015. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyedet kapsz? Vagy azt már nem adták meg?
2015. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a gyedet már nem kaptam meg így most csak gyest kapok a fiam után pont ezért érdekelne hogy a második baba után sem fog járni tgyás majd gyed? Amúgy 4 napom hiányzott a 365 biztosított időből ezért kaptam méltányosságból tgyást de a gyedet már nem adták így meg.
2015. márc. 13. 18:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát így szerintem csak gyest fogsz kapni. Mert igaz, hogy fennállt a munkaviszonyod, de fizu nélküli szabin voltál, és igen furcsa lenne, ha most csak azért lenne meg az 1 éved, mert otthon voltál gyerekkel, miközben előtte meg nem voltál rá jogosult. N ezt jól meg fogalmaztam, na de érted. Azért kérdezz rá az oepnél.
2015. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen de a második babánál már tolódik a 2 év amit figyelembe vesznek és igy már benne lesz a méltányossági tgyás idöszakom is. De köszönöm a válaszokat

majd utánajárok!

2015. márc. 13. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, tolódik a 2 év, de mivel az első gyerekre sem voltál rá jogosult, és közben nem mentél vissza dolgozni, így a következőre sem leszel az.
2015. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!