Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 40 éves vagyok első gyermekeme...

40 éves vagyok első gyermekemet várom, milyen jövedelmet kaphatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagynényjém kérésére felteszek egy támát nagy a ktségbeesés hátha valaki tudna segíteni :


40 éves kismama vagyok,első gyermekemet várom,igaz nem számítottam arra,hogy lesz gyermekem. Idősek otthonában dolgoztam éveket,de 3 hónapja új münkahelyre kerültem,kórházban helyezkedtem el. 3 hónap próbaidőn vagyok ami március elején jár le,de mivel időközben kiderült,hogy várandós vagyok,így nem hoszabítják meg a szerződésem, Hiába van kb 16 év folyamatos munkaviszonyom azt mondták,hogy vagy 2 hét táppénzen lehetek utána semmi. Voltam az Országos Egészségbiztosítási pénztárba is ott az a nagyon "kedves" hölgy azt mondta menjek el dolgozni!!! De hogyan mikor veszélyeztetett terhes vagyok a korom miatt így 5 hónaposan meg amúgy is hová vennének fel. Szóval a kérdésem,hogy mi lesz szerintetek velem? Örülök a babának de miből neveljem fel ha jövedelmem nem lesz? Szóval járhat-e nekem valami jövedelem,vagy hová fordulhatnék tanácsért? Kapok ugyan munkanélkülit GYEST- VAGY GYED-et? Hiába dolgoztam és végeztem az iskoláimat ebben az országban és így hogyan szülök aggodalom nélkül.. Köszönök mindenféle segítséget,felvilágosítást!



2015. febr. 18. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom eddig folyamatosan dolgoztál, így a következőt teheted, hogy járjon Csed, gyed (a gyerek 2 éves koráig), hogy ha lejár a próbaidős szerződésed, akkor elmész a munkanélkülibe, DE nem kéred az ellátást azonnal csak a szülés előtt nemsokkal (vagyis hogy a szüléskor is biztosított legyél), ill kéred hamarabb a csedet. Ha megírod hogy pontosan mikorra vagy kiírva, mikor jár le a szerződésed, akkor pontosabban ki lehet számítani, hogy mikor mit érdemes lépned, hogy járhasson minden ellátás és ne csak majd a gyest (bruttó 28500 Ft) járjon a csp mellett.
2015. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Apuka?

Attól, hogy veszélyeztetett terhes vagy a korod miatt nyugodtan dolgozhatsz! (Én is az voltam, szintén a korom miatt, de szinte végig dolgoztam.)

2015. febr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ismerősöd, családtagod, aki a szülés előtti pár hónapra tudna neked munkaviszonyt biztosítani a saját cégében? A járulékokat természetesen fizetned kéne neki, hogy ne legyen költsége, de legalább az ellátásokat megkapnád. Pl. felvesz a szülés előtt 3 hónappal, te meg egy hónapra rá elmész táppénzre. Ez akkor egy teljes hónapnyi járulék, plusz egy hónap táppénz (a járulékok 1/3-a fizetendő), majd a szülés előtt egy hónappal elmész CSED-re.


A másik lehetőség, hogy a szülés előtt mész el munkanélkülire, mert akkor biztosítottnak számítasz, és kapod az ellátásokat. Ezzel kapcsolatban talán érdemes lenne felhívni az OEP ügyfélszolgálatát, hogy adjanak tanácsot.


Én ezt látom járható útnak, remélhetőleg sikerül megoldani, nagyon szurkolok!

2015. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Kedves első válaszoló : 7 hó 23-ára vagyok kiírva és Március 2-án jár le a próbaidős szerződesem!
2015. febr. 19. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor én úgy csinálnám, hogy a csedet kérném 28 nappal hamarabb, akkor ugye júliusod már le van fedve. Ha folyamatos volt az elmúlt 16 évi munkaviszonyod (nem vetted igénybe a munkanélküli ellátást, akkor biztos hogy jár a 3 hó), így április elejétől kérném a munkanélküliből az ellátást folyósítását (úgy hogy azért maradjon pár nap a csed/gyed közé, hogy biztos járjon minden), így tulajdonképp 1 hó jövedelmed a mi kiesik. Ha ez megoldható (mármint, hogy 1 hónapig csak a párod fizujából és a tartalékodból éltek), akkor járni fog minden.
2015. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!