Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok-e valaha gyerektartást,...

Nalci kérdése:

Kapok-e valaha gyerektartást, esetleg az állam által megelőlegezett gyerektartást?

Figyelt kérdés
Szinte a születése óta egyedül nevelem a kisfiam. Az apuka másfél évig nálunk lakott, kihasználva minket, semmit nem fizetett, kiderült egy csaló, abból él, hogy másokat átver, kihasznál. Dolgozni régóta nem dolgozik. Gyerektartást első perctől nem fizet, semmit nem adott a gyermekének. Majd beadtam a keresetet a bíróságra gyerektartás miatt, meg is ítélték, de nem fizet a tárgyalásra sem jött el. Az állam azért nem előlegezte meg a tartásdíjat, mert az apuka nevén vagy egy fél ingatlan, amiben az apja él. Kitűzték többször is árverezésre, de haszonélvezet van rajta, így nem veszi meg senki. A kisfiam már 6 éves, lassan jön az iskola, így egyedül nagyon nehéz. Mit tudok tenni? Munka mellett én még eljárok takarítani, masszírozni, mert nekünk is jelzálog a lakáson....
2015. márc. 17. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Így ahogy írod, sajna nincs sok esély. :( Ha apuka nem dolgozik és nincs foglalható vagyona, akkor nem lehet rajta behajtani a tartásdíjat. Azt viszont nem tudtam, hogy az állam sem előlegezi meg, ha ingatlan van a nevén. Pedig én azt gondolnám, hogy az állam előlegez és majd ő behajtja az apán, vagy egy idő után leültetik... :S
2015. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!