Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek független lesz...

Szerintetek független lesz valaha az állam az egyháztól?

Figyelt kérdés
Pl. lesz-e olyan, hogy a pápák szentté avatásán nem vesznek részt állami delegációk? Ha nem, miért nem?

2014. ápr. 29. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Ennek semmi köze az egyház és az államok függetlenségéhez.

A Pápa a Vatikán feje, és mint ilyen eseményeken diplomácia szerint illik jelen lenni.

Még a Rákosi időkben is részt vettek a szovjet és a szoc államfők is az ilyen rendezvényeken.

2014. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szentté avatáson? Ne röhögtess!
2014. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Igen,valaki úgy is elintézi őket.Már az Amerikai Alapítok akik meg akartak teremteni egy zsidó-keresztény mentes világot,is harcoltak ellene de,nem jött össze most Amerika minden 3-embere hívő Keresztény és a Zsidók paradicsoma lett.Napóleon is el akarta őket intézni,nézd meg mi történt.

Hitler azt tervezte hogyha Európai hatalma lesz akkor a Keresztényeket is elintézi,nézd meg mi lett vele.

2014. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló mondja. Gondolod, hogy mind a 93 országban, ahonnan delegáció érkezett, összefonódások vannak?

A nem katolikus egyházak képviselői is ott voltak.

2014. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

"Már az Amerikai Alapítok akik meg akartak teremteni egy zsidó-keresztény mentes világot"


????

„Helyesen cselekedtek, amikor el kívánjátok sajátítani erkölcseinket, életmódunkat, és mindenek felett vallásunkat, a Jézus Krisztusban való hitet. Ezek nagyobb és boldogabb néppé tesznek benneteket, mint most vagytok. A Kongresszus minden tőle telhetőt megtesz majd, hogy segítsen benneteket e bölcs szándék megvalósításában.”

George Washington A Delaware állambeli indián törzsfők előtt tartott beszéde

2014. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
66%

Én nem vagyok keresztény ellenes... semmiféle vallás ellen nem vagyok, ameddig nem zaklatnak vele...


Szerintem az állam legyen független a vallástól, sokkalinkább a tudományra alapozzon!


A vallásosak pedig legyenek vallásosak maguknak és ne csöngetgessenek és zaklassanak.

2014. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6os: ennyit arról, h nem vagy vallás ellenes, de azért maradjanak meg maguknak. :D

A vallásosok is emberek. Nem gond? A vallásosoknak pont nem te fogodod megmondani, hogy maradjanak meg maguknak, hanem majd Isten, talán olvass egy kis Bibliát, aztán majd felfogod. A zaklatással egyetértek, de azt meg jogod van megoldani. Pl. elzavarod őket. Ha még egyszer mennek, kihívod a rendőrséget, egyébként ez általában a jehovásokra jellemző, sajnos.


Kérdésre válaszolva: erősen kétlem, hogy valaha független lesz az államtól, bármelyiktől is. És leírtam a miértjét, mert az egyház emberekből tevődik össze, ahogy a politikusok is emberek, és joguk van nekik is a valláshoz is. Innét kezdve ez fordítva is igaz. A vallásosok, vagy vallás nem egy külön "állatfaj", felkéne már végre fogni. Max. akik nem akarnak hinni, nem akarnak követni egyet se, azoknak joguk van így tenni. Ennyi.

2014. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!