Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire vagyok jogosult masosik...

Mire vagyok jogosult masosik baba szuletese utan?

Figyelt kérdés
2012-ben szuletett a kisfiam, akkor foiskolai hallgato volttam, utana az egyszeri anyasagi segelyt, csaladi potlekot es az alanyi jogon jaro gyes-t kapom meg julius vegeig, most szuletett meg a kislanyunk, utana megint csak az alanyi jogon jaro gyest es az egyszeri anyasagi segelyt fogom kapni? Vagy az eddigi gyes biztositott idonek szami? Es hogy van ez a gyed extra dolog? A kisfiunk gyeset is fogjak ugyan ugy folyosfolyositani? Segitsen valaki, mert netrol szeretnem letolteni a nyomtatvanyt es postazni, csak nem tudom melyiket kell igy.

2015. márc. 20. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyes nem számít bele a csed,gyed jogosultság időbe. Úgyhogy ha közben nem mentél el dolgozni, akkor ugyanúgy csak a gyest, csp-t, és az egyszeri anyaságit kapod.

A sulit mikor fejezted be? Mert ha a szülést megelőzően 1 éven belül, akkor a diplomás gyed járhat 1 évig.

És igen, a nagyobbik 3 éves koráig mind a kettő után kapod az ellátásokat.

2015. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2012-ben fejeztem be a sulit, ugyhogy a kislanyomra mar nem jar a diplomas gyed, a kisfiamra meg meg nem kaptam, mert akkor meg nem lepett eletbe...
2015. márc. 20. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgoztál és semmilyen módon nem szereztél 365 biztosított napot (gyes ideje nem az, ha nem volt mellette munkahelyed), akkor ugyanúgy gyes jár 3 évig. Igen, kapod a fiadra is a gyest július végéig és mellette a kislányodra is a gyest. Ha a fiad betölti a 3. évét, akkor csak a lányodra jár a gyes. Természetesen az egyszeri anyasági most is jár és családi pótlék 13.300 Ft/gyerek.
2015. márc. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocai akkor ha jol értem aki csak gyest kapott de a gyes ideje alatt dolgozott egy évet majd visszament gyesre égy ugy szül az kap gyedet?Szitu a következő. Barátnom szintén egyetemröl ment szülni majd a gyerek egy éves kora után dolgozott egy évet.Gyes melletr. Majd a gyest is átadta apának de mivel a kicsi tartos beteg lett ott kellett hagynia a munkát,visszament gyesre.Most születik majd a teso,és ezért kéedezném.
2015. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es. Az 1 év munkaviszonynak a szülést megelőző 2 éven belül kell lenni. Ugyanakkor a szüléskor is munkahellyel kell rendelkezni v. álláskeresési járadékon. Ha most nincs munkája a barátnődnek, akkor nem jár csed és gyed.
2015. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm,igen két éven belul megvan az egy év.Csak a munkaviszony nincs.... Fel kellett mondania...:(
2015. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az allaskeresési jaradékot nem tudom hogy kihasznalta e,ahhoz vissza kellett volna mondania a gyest ugye? Végulis teljesen mindegy mert közben mar a korhazban van.(picit hamarabb a vartnal).
2015. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!