Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el dolgozni a...

Mikor kezdtetek el dolgozni a baba szuletese utan? Megvartatok az 1 evet?

Figyelt kérdés
Az en kislanyom 9 honapos es munkaba altam...Szerintetek ez nagy baj?Ezert most nem vagyok jo anya???
2013. jún. 17. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
de jó anya vagy!csak a babádnak még szüksége lenne rád!hogy ott legyél még melette mert ő még pici!de te tudod hogy miért kell dolgoznod!!
2013. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd te ezt eldöntöd magadban, hogy jó anya vagy-e vagy sem. Én ismerek olyan anyát, aki szülés után 10 héttel munkába állt, mert a br. fizetése közel 800ezer volt. A férje meg minimálbérért halt éhen havonta, úgy, hogy túlórázott szinte mindennap, de alig fizették ki neki.


Egyértelmű volt, hogy az anyuka fizetésével "jobban" járnak. Nyilván magában ez egy nagy harc volt, hogy nem ő van ott az első kakiban totyogó pelenkacserénél vagy épp nem őt büfizi le a gyereke 0-24-ig.

Viszont akkor ment be dolgozni, amikor "kedve tartotta". Annyi volt a fix, hogy heti 20-30 órát bent kellett lennie.

Maximálisan ellátta a feladatát, akár munkatársként, akár szülőként. A gyereke ma már 4 éves és semmiben nem szenvedett hiányt. Anyatejes volt 1,5 éves koráig úgy, hogy mindennap csak (!!!) 2× szopizott az első 1 évben!


Az én lányom 2 éves lesz, amikor visszamegyek dolgozni, egészen 6 hónapra, ugyanis terhes vagyok újra.

Tervezett baba volt, de nincs indok arra, hogy tp-n itthon legyek (nem is szeretnék!). Neki kell a korabeli társaság é a fejlődés. Nekem pedig az agyi lefáradás és a felnőtt társaság.

Ha ,egszületik a kicsi, akor sem veszem ki a bölcsiből a nagyot, mert feleslegesnek tartanám. Persze, ha non-stop beteg lesz, akkor nem fog járni bölcsibe, itthon lesz velünk.

De jövőre szeptemberben kötelező lesz az ovi.. Szóval akkor már nem lesz "visszavonulás!".


Persze egy két éves nem egyenlő egy 9 hónapossal, de szerintem nem akkor tragédia visszameni dolgozni, ha a helyzet megkívánja.

Viszot, ha az anyuka nem alkalmas a gyereknevelésre és minden más jobban érdekli, mint a saját vére, akkor igen csak megkérdőjelezném, hogy egyáltalán minek kellett neki utód?!

2013. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hat nalunk a helyzet megkivanta hogy menjek dolgozni,nem szerettem volna meg elmenni,de sajnos muszaly...De nem annyira rossz a munkahelyem,8 orat dolgozok es 2 nap teljesen szabad.Ilyenkor programokat szervezunk a kicsivel,kirandulunk,stb...Nagyon szeretem a kislanyom es szerintem jo anya vagyok,csak kivancsi vagyok a ti velemenyetekre!Koszonom!
2013. jún. 17. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És ki van a picivel, amíg te dolgozol?
2013. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 lehetoseg van:anyukam,anyosom es a nagymamam..Mivel koran szultem ezert a nagymamam meg nem idos es birja a strapat a kicsivel! :) :)
2013. jún. 17. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!