Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES után TB, és munkanélküli?...

GYES után TB, és munkanélküli? Segítenél?

Figyelt kérdés
Április végén jár le a GYES-em. A kicsi szeptembertől megy oviba.(akkor tudok dolgozni menni). A cég, ahol voltam tavaly nyáron megszűnt. Mielőtt elmentem szülni 1,5 évet dolgoztam ott. Kérdésem, hogy ha májustól elmegyennék munkanélkülire, akkor kapnék-e segélyt, valamint, hogy a TB-m hogyan alakul? Köszönöm!
2015. márc. 23. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy 3 évig voltam GYES-en, mert csak 4 órára voltam bejelentve.
2015. márc. 23. 14:03
 2/7 anonim ***** válasza:

igen, kapnál. nálam hasonló volt a helyzet, megszűnt a munkahelye. én 2 évig voltam gyeden és 3 évig gyesen (tartósan beteg). most munkanélkülin vagyok, vissza tudtak számolni 5 évet. viszont akkor elkezdhetnéd igényelni a dolgokat, nekem az volt sok idő. kellet papír a tgyásról, gyedről, ugye ez neked nem kell. a gyes megszűnéséről és kellett a munkáltatói a fizuval, ezt a nyugdíj folyósító adta ki nekem.

viszont nagy pénzre ne számíts, a régi fizudnak a 60% körüli összeg jön ki, tehát kevesebb mint a gyed :(

tb-d 40 vagy 45 napig él, utána fizetned kell. munkanélküli fizeti, utána is 40/45 nap van míg zöld

2015. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ha elmegyek munkanélkülire , ami 3 hónap. Akkor a Tb-m az alatt az idő alatt rendezve van? Hova menjek első körbe? Mit intézzek? Menjek már most be a munkanélkülibe?
2015. márc. 23. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:

ne menj :) szerezz a főnöködtől fizu papírt és igazolást, hogy ott dolgozták. ha őt nem tudod elérni akkor az oephez menj be, ez 30 nap, szóval ezt intézd el.

ha ez a papír megvan és lejár a gyesed, akkor a mákhoz menj be és kérj igazolást, hogy lejárt a gyes. ezt egyből kiadják, nem postázzák!

ennyit kell csak ha nem volták gyeden se tgyáson.

ezzel menj majd be a munkanélkülihez, majd a bizonyítványaidat is vidd magaddal, semmi más nem kell majd, egyből meg is állapítják és felvesznek.

arra a 3 hónapra rendezve lesz a tb-d és utána még 1,4 hónapig!

de ha nem mész egyből munkanélkülire, akkor arra az időre is zöld leszel, mert gyes után is van 1,5 hónap tb-d

2015. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A munkahelyemtől van mindenféle papírom, szerződés, felmondás, és hasonlók, azzal nem tudom igazolni, hogy ott dolgoztam? Még az is rajta van, hogy mettől-meddig alkalmazott...

Köszönöm a segítségedet :)

2015. márc. 23. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:
az kell, hogy mennyit kerestél! abból számolják ki a pénzt, amit kapsz, azért kell
2015. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék akkor 90 nap, ha tudsz leigazolni 3 év munkaviszonyt. Ha másfél évet dolgoztál, akkor kb. másfél hónap az álláskeresési.

Mindezt a munkaviszony megszűnését megelőző 3 évben nézik. Ha 2014 nyarán szűnt meg a munkaviszonyod, akkor 2011 nyár-2014 nyár között nézik, mennyi időt dolgoztál. A gyes időszaka beleszámít, ha akkor fent állt a munkaviszonyod.

Tehát, ha fent állt a munkaviszonyod 2011 nyara óta, akkor jár 90 nap álláskeresési. De majd pontosan kiszámolják. Tehát ez nem úgy van, hogy pl. dolgoztam 1 évet és akkor jár 90 nap álláskeresési.

2015. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!