Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra jogosult...

Milyen támogatásokra jogosult egy egyedülálló gyeden/gyesen levő munkanélküli szülő az alábbiakon kívül?

Figyelt kérdés

1ezer Ft-al magasabb családi pótlék 1 gyerek esetén

utazási kedvezmény

lakásfenntartási

adósságkezelési

rendszeres gy.védelmi

gyerektartás

rendkívüli segély(évi egyszer 6000 Ft)



én csak a családit kapom, meg a lakásfenntartásit, mert nem volt gyermekelhelyezési per, jódarabig nem is lesz, se gyerektartás, se rendszeres gy.védelmi


szóval

gyes mellett nézve 25 ezer, és a családi 13 ezer nem elég semmire, max anyaotthonra


az önkormányzatnál a lakásfenntartásit sem akarták megadni, mert nem nézek ki csóró kisebbségnek, azt hitték csalni akarok, ennyit a segítőkészségükről, ezért kérdezek itt


2015. márc. 15. 20:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

elsőbbséget élvez a bölcsis bejutásnál...


nem segít az állam és nem is jó hozzáállás, hogy rá mutogatsz. nyilván tudtad, hogy nincs munkád, így csak gyest+csp-t fogsz kapni, így vállaltad a kicsit és most túl kell élni. rajtad kívül még egy ember van aki felelősséggel tartozik a gyerekért és az az apja! tessék a nyakára járni, bíróságra menni, megelőlegezni a gyerektartást! ott jó helyen kopogtatsz, az állam kasszájában felesleges...

2015. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

igen, de azt már nem tudtam, hogy csak akkor tudok dolgozni menni, ha beveszik bölcsibe és addig nem..

és drága lesz, és stb

2015. márc. 15. 21:28
 3/27 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, mi mást szeretnél még? Menj a gyerek apjához, neki kell fizetnie, de kétlem hogy kapsz tőle annyit amennyivel már fenn tudnád tartani magatokat. Lakhatás, család, valamilyen segítség?
2015. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

önkormányzati az albérlet


gondoltam pl olyasmire, mint pl az aktív korúak segélye, amíg nincs munkám(de úgy tudom azt eltörölték, de akkor nem éretm az önkormányzatnál miért van a hirdető táblán a mai nap is...)


mert az huszonezer valamennyi

tehát ha kapnám a gyes+csp+ valahonnak olyan 20 ezret

az már havonta 58 ezer abból talán tudok élni, míg nincs munkám(rezsit, bölcsit ki tudnám fizetni ezek a legfontosabbak)

2015. márc. 16. 11:15
 5/27 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy a gyerek apjától miért nem kéred a gyerektartást?
2015. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
börtönben van és ígér fűt fát ha kijön, nem akarok addig pert indítani a háta mögött, megvárom
2015. márc. 16. 11:23
 7/27 A kérdező kommentje:
(amúgy nem is értem hogy gondolják a börtönök amikor gyermek veszélyeztetés áll fenn..)
2015. márc. 16. 11:56
 8/27 anonim ***** válasza:
Hát azért mert valakinek gyereke van te sem gondolhatod komolyan hogy ne kelljen börtönbe mennie... Ott is lehet dolgozni, a börtön-keresményéből is vonhatják, vagy az állam megelőlegezi, és aztán behajtják rajta. De ehhez kell bírói döntés előbb. Ha ezt nem akarod, akkor nem sok esélyetek van....
2015. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kérném a gyerektartás megelőlegezését és mikor a gyerek apja kijön a börtönböl és dolgozik, akkor rajta azt behatják és fizeti neked a gyerektartást. Ez nem a háta mögötti intézkedés, mond el neki, hogy kérted a megelőlegezést és kész, így tud róla. Addig nyomorogni akarsz a gyerekkel? Komolyan? Ki a fontosabb, a gyerek apja vagy a gyerek?

Aktív korúak és gyes egyszerre nem járhat.

2015. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

nem szűntették meg az aktív korúak támogatását, ez akkor jár ha valaki elmegy 3 hónap munkanélkülire (ugye nálad már itt megbukna a dolog, mert ha jól értem azért vagy gyesen mert nem dolgoztál, nem azért mert 2-3 éves a gyerek), ha a 3 hónap alatt nem talált munkát a kiküldött munkára nem felelt meg, aktívan részt vett a minkaügyi központ tájékoztatóiban, majd 45 nap türelmi idő letelt, akkor lehet igényelni, de csak ha más segélyt nem kap (és te itt ismét kiesel, mert gyes mellett nem lehet kapni, de már a munkanélkülire sem lehet beregisztrálni!)


az állam úgy van vele, hogy ha a gyerek előtt nem dolgoztál és megéltél a semmiből akkor gyerekkel is megélsz. őt támogatja, ad havi 36E-t a gyereknek, ez azért elég pelusra meg gyógyszertári fürdetőre.


egyébként oké, hogy apa börtönben van, de egyrészt bemehetnél és megbeszélhetnétek ha már ilyen rendes vagy, hogy inkább éhenhalsz. kérdezd meg, hogy mit szeretne, gürizik bent és hozzád utaltatja a pénzt (gyereknél lehet ilyet csinálni, szóval meg tudná oldani apuka drága) vagy kérjed a megelőlegezést... és már haladna is a dolog. miért nem teszed meg??? attól, hogy bent csücsül, tud gondoskodni anyagilag a gyerekről!

2015. márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!