Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi bruttó kell ahhoz...

Mennyi bruttó kell ahhoz minimum, hogy mindkét gyerekre érvényesíteni tudjuk a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Férjem kb 200.000 bruttót kap, de ebben mindenféle pótlék is benne van ( veszélyességi, ünnepnapi, éjszakai stb)
2015. márc. 24. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az bőven elég. Már a 8 órás minimálbér is elég hozzá, mivel a járulékokból is érvényesíthető.
2015. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van. Elvileg 125.000 Ft kellene, hogy csak az SZJA-ból érvényesítsetek.

De mivel lehet járulékokból is, ezért elég kb 62.000 Ft bruttó hogy 2 gyerekre az adó és járulékokból igénybe lehessen venni a kedvezményt.

2015. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Bár én is dolgozom, de úgy gondoltam, hogy ha már az elsőre is ő kapja, akkor most is ő fogja, így egyszerűbb.

Bár nem tudom, hogy ez mondjuk befolyásolná e az ellátásaimat szülés után,ha mégis én kapnám?

A bruttó fizetésemet is növeli, vagy csak egyszerűen a leadózott nettó bevételhez írják hozzá?

2015. márc. 24. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Semennyire nem befolyásolja az ellátásodat.

A bruttón nem változtat. A levonandó adókat csökkenti, így a nettó lesz valamivel több.

2015. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!