Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudnátok segíteni a tgyás/csed...

Tudnátok segíteni a tgyás/csed kiszámításában? Melyik fizetésemből számolják? Amikor aktív dolgozó vagyok vagy közvetlen a szülést megelőző hónapokból? Rendőröknek is ugyanúgy számolják?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 19:05
 1/6 Ditta323 ***** válasza:
Bruttó fizetésből számolják. Ha beirod google-be, hogy tgyás/csád kalkulátor kidobja az oldal. (Telóról vagyok bocsi azért nem linkelek). Mindenkinek egyformán számolják, csak legyen munkahelye és legyen bejelentve 😊
2015. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ditta323 ***** válasza:

[link]

Itt meg is tudod nézni. Tavaly nekem pontosan számolt.

Jah igen itt a gyed-et is írja majd, gyes meg sajnos adott.

2015. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rendőröknek is ugyanúgy számolnak. Miért tennének különbséget?

Igénylést megelőző 3. hónaptól nézik visszafele a megelőző év elejéig hogy volt-e 120 v. 180 bérezett nap. Tehát nem a szülést megelőző hónapoktól.

2015. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem rendőröknek más e mert nekem kötelezően el kell mennem táppénzre és már az az összeg is a fizetésemnek x százaléka és ha még ebből számolnak mindent akkor az nem túl kedvező. De ha az adott évet nézik nem a közvetlen szülés előtti időszakot akkor az jó

Köszönöm

2015. márc. 25. 08:19
 5/6 Ditta323 ***** válasza:
Második hónaptól tp-n voltam. Nekem a tp előtti egy évemet vették alapul és nem befolyásolta. A fizetés 60%-a a táppénz.
2015. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Táppénzből sosem számolnak, alapszabály a tb-ben, hogy ellátás sosem lehet ellátás alapja. Az igényléstől visszafelé a harmadik hónaptól nézik a 180 napod átlagát, a táppénzes napokat egyszerűen átugorják.
2015. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!