Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lennél a helyemben főállású anya?

Lennél a helyemben főállású anya?

Figyelt kérdés
Szóval a férjemmel mind a kettőnknek olyan a munkája hogy össze vissza járunk dolgozni(hajnal, nappal, éjszaka). Össz bevételünk lenne 370000ft 5-ünkre. A terv én maradnék anyaságin és addig tanulnék valamit hogy ne kelljen az előző munkahelyre visszamenni. Mert ha oda mennék vissza dolgozni akkor nem tudnánk megoldani a gyerekek oviba bölcsibe viteleét, na meg ha mind a ketten éjszakások lennénk akkor azt se.
2015. márc. 28. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Főállású anya azért nem viheti bölcsibe a gyerekét, mert a GYET-et a legkisebb gyerek 3 éves kora után lehet kérni, azaz azután lehet főállású anya. Előtte gyes van.

Egyébként lehet dolgozni is a gyet mellett heti 30 órát-

A kérdésre vissza tértve, ha a te mostani fizetéseden kívűl, a gyet összegével lenne 350 000 Ft a havi bevételetek, az szerintem elég 5 emberre.

Nyilván egy ekkora családnál megnő a rezsi összege, élelemre is több megy el (ezt azoknak írom, akik lepontozták azokat, akik kevesellték a 200 000Ft feletti bevételüket, egy nagy család az más költségekkel működik, bármily hihetetlen is számukra).


Szerintem ez a terv kivitelezhető, és sok sikert kívánok a megvalósításához. Még mindig elmehetsz mellette pár órát dolgozni, ha valami mégsem úgy jön ki, ahogy számoltátok, az is könnyebbség lenne a mostani időbeosztásotokhoz képest.

Gratulálok a családodhoz! :)

2015. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyiből miért ne mennél? Amúgy is kicsik a gyerekek, jönnek a betegségek, gondolom nem egyszerre lesznek betegek, neked is nyugisabb lenne úgy. Amúgy 4 órásba elmehetsz úgy tudom dolgozni akkor is.
2015. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekünk durván 300 000ft a bevètelünk hát ha ujra kezdhetnènk nem vállaltuk volna be mèg egy babát!!

Amugy nekem is az a tervem hogy maradok anyaságin csak èn egèszsègügyis vagyok így nem tudok visszamenni mivel èrdekesen tudnåm kivitelezni ha 12 órában dolgoznèk na ezt kène ennek a mocskos orbánnak árvarjálni hogy normális 8 ban tudjon egy egèszsègügyis is tudjon gyereket nevelni normálisan!!

Bocsi elkalandoztam!!

De állítólag kötelessègük csak 8 van dolgoztatni mivel 3 gyerekkel nen 12 óráztathatnak!!

2015. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ÉN nem lennék főállású anya, de nem a pénz miatt, hanem mert az nekem kevés. Nem vitatom, hogy ez a legcsodálatosabb feladat az életemben, de ettől még szükségem van szellemi kihívásokra.


A te helyzetedben, ideiglenesen, amíg tanulsz valami mást, szerintem semmi probléma nem lenne ezzel. Azt neked kell tudni, hogy ennyi pénzből kijöttök-e, mert mindenkinek mások az igényei.

2015. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!