Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A párom most kezdett Ausztriáb...

Katicabogar.82 kérdése:

A párom most kezdett Ausztriában dolgozni, engem pont kirugtak mielött kiderült, hogy terhes vagyok. Ma már a 30dik hétben vagyok. Kaphatok én kinntröl pénzt? Ha igen akkor hol igényelhetem, Milyen nyomtatvány, vagy mi kell esetleg hozzá?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Úgy érted hogy küldhet-e párod pénzt külföldről? Apa is kint dolgozik, western unionon keresztül szokott pénzt küldeni. Van díja annak is persze. De egy óra alatt megérkezik ha jól tudom.
2015. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Azért mert párod kint dolgozik, neked semmi nem jár!
2015. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha megszületik a baba, akkor családi pótlék különbözet. Nem kevés. Mi utólag igényeljuk
2015. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,csak azért kérdeztem mert valaki azt mondta,hogy ilyenkor is kaphatok,elég ha a párom dolgozik kinn.
2015. ápr. 1. 16:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kaphatsz, cslaádit. Ha megszületett a baba,akkor tudja igényelni a párod. Vagy a különbözetet igényelitek meg, tehát itt Magyarországon kapod a 12.000-t, külföldről meg a többit.

Vagy pedig itthon lemondjátok, és kintről kapod a teljes összeget.

2015. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De a családit is akkor tudja igényelni,ha nem feketén dolgozik kint!
2015. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem feketén,rendesen be van jelentve. Nagyon kedvesek vagytok,köszönöm a segítségeteket. Esetleg még lenne olyan kérdésem,hogy amit szülés után kaphatok,azt hol és hogyan kell igényelnem?
2015. ápr. 1. 16:54
 8/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, na már értem a kérdést! Nem is koppant nagyot, végülis miért neked járna juttatás. Ha meg családira gondoltál miért nem tetted fel úgy a kérdést. Adókedvezmény nem neked jár munka nélkül hanem a párodnak. Te munka nélkül nem vagy jogosult gyedre. Bár azt az egyet még mindig nem értem hogy miért te akarsz papirt kerni meg igényelni ha a párod külföldön dolgozik, külföldi juttatásokat sztem külföldön lehet intézni.
2015. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyik mellett döntöttél? Teljes v különbözet? Utólag v minden hónapban? Ő intézi egyébként.
2015. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Engem az is érdekel,hogy itt Magyarországon,hol és hogyan esetleg mikor igényelhetek bármit is? Majd aztán Ausztriáan a párom mikor hogy és hogyan igényelhet bármit :)
2015. ápr. 1. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!