Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hónapos terhes vagyok. Én...

An. kérdése:

8 hónapos terhes vagyok. Én Németországban szeretnék szülni EU-kártyával. Kell-e valami nyomtatvány ahhoz, hogy ingyenesen szülhessek és az azt követő pár napban is költségmentesen ellássanak?

Figyelt kérdés
Nekem valaki E112 nyomtatványról beszélt, valaki meg mondta, hogy elég az EU kártya. Ha valaki itt szült kérem segítsen. Köszi An.
2010. dec. 5. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a kiváltott EU-TAJ is elég. Én most vagyok 32 hetes, de a munkám miatt sokat járok külföldre (Ausztria, Szlovákia, Románia) és a dokim javasolta, hiszen ahogy mondta, az EU-n belül a szülés levezetése is alapellátás, így a kártyával kötelesek ingyen ellátni. Kártyát a helyi OEP-nél tudsz kiváltani (tán pont azzal az E112-es nyomtatvánnyal - én a számát már elfelejtettem de az OEP honlapján fenn van)
2010. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kétszer szültem Németországban, mindkétszer gond nélkül. Az elsőt, mielőtt beléptünk az EU-ba, akkor valami E-111-es nyomtatványt kellett kitöltenem. Mondjuk a dokim javasolta, mert persze Magyarországon nem tudtak semilyen lehetőségről, de aztán megoldódott. A második gyerkőcömöt már Eu kártyával, simán intéztek mindent. Én sehonnan semmi számlát nem kaptam. Annyi volt, hogy 3 havonta fizettem a nőgyógyásznál a 10 eurót. Ezen kívül mindent ingyen kaptam. A kórház szuper volt, mindkét esetben. Azért ajánlom hogy dokihoz is németbe járj, mert különben feltűnő lesz. Engem a második szülés után kijöttek otthon elenőrizni a TB-től, de minden papírom renben volt, úgyhogy azóta sem láttam őket.

2010. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, ott is meg tudod igényelni, Európai Egészségbiztosítási Kártya-ként keresd.

Ha nincs, akkor a hozzád tartozó Oep-hez bemész és ott töltöd ki a nyomtatványt. De legalább 22 nap az átfutási idő, érdemes minél hamarabb megcsináltatni.

2010. dec. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert nem minden tartományban fogadják el így az EU-s kártyát. Nekem ugyan német biztosításom van, de egy ismerősöm EU-s kártyával ment szülni, és hát megkapta utána a számlát...
2010. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nem értek egyet a 3. válaszolóval, mert ha viszel minden papírt, ami az igényléshez kell, rögtön megcsinálják. Nekem még sosem kellett rá várnom. A gyerekeknek is már háromszor hosszabbítottam és rögtön helyben kiadják, ahogy az enyémet is mindig.
2010. dec. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszoló vagyok.

Az infó innen van:

[link]


Lehet, hogy attól függ, honnan igényeled?

Mi tegnap igényeltük ügyfélkapun a férjemnek, aztán hogy mikor fog megérkezni, azt nem tudom.

2010. dec. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat
2010. dec. 6. 19:56
 8/9 anonim válasza:
Sziasztok! Ha én is Németországban szeretnák szülni,akkor tényleg elég az Eu-s kártya.Az van,itt élünk másfél éve,én nem dolgozom,de kaptam a párom cégétől kártyát.Magyarországon fizetem magamnak a TB-t.Szóval így is ellátnának itt? Előre is köszi!
2012. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem értelek. Ha van kártyád, akkor a férjeden keresztül biztosítva vagy, mi az ördögnek fizeted Mo-n a tb-t? Nem is fizethetnéd, mert egyszerre csak egy országban lehetsz biztosítva, mégpedig ott, ahol élsz, ott viszont kötelezően.
2012. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!