Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor és hol kell igényelni a...

Mikor és hol kell igényelni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Május elején fogok szülni. A tgyást április közepétől igényelném meg. Az adókedvezményt is kérhetem vele együtt? Most a magzati kedvezménytvkapom.
2015. ápr. 5. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Magzati kedvezményt? Nem véletlenül az maga a családi adókedvezmény? Munkáltatónál amúgy.
2015. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanott, ahol a csedet (tgyást) igényled.

Vagy munkáltatónál, vagy OEP-nél.

2015. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

DE így h elöbb igénylem meg a tgyást,igy is kapni fogom rendesen a családi adókedvezményt? V majd be kell mutatnom vhol az anyakönyvi kivonatot?Azt tudom ha szülés után igénylem,akkor kell az anyakönyvi,de én szülés elött igényelném meg.


Most még csak a magzatira vagyok jogusult,mivel még nem szültem meg.

2015. ápr. 5. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett külön megigényelnem miután megszültem, automatikusan jött tovább. Munkahelyemre be kellett vinnem a születési anyakönyvi kivonatot amúgy is, mert TB kifizetők.
2015. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ugyanazt kapod tovább mint amit kapsz magzatra. Ugyanaz a családi adókedvezmény egy gyerekre pl attól mert még nem született meg.
2015. ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!