Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 4 órás minimálbérre vagyok...

Ha 4 órás minimálbérre vagyok bejelentve, tudom igényelni a családi adókedvezményt? Illetve erre jár a GYED, vagy csak GYEST lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez után a nettó 33 ezer után jár-e családi adókedvezmény, vagy ez a fizetés ahhoz kevés? Illetve GYED-et tudok erre igényelni? Van ennek valami minimuma? Mert 33 ezer nettóra még a GYES is több, így nem nagyon értem a rendszert. Ja, és ha GYES-t kérek, amellett 4 órában dolgozhatok legálisan, ugye? Vagy csak a gyerek 1 éves kora után? Bocsi a sok kérdésért, de egyszerűen nem megyek el a szabályokon. Köszönöm előre is a segítséget!
2015. jan. 7. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

erre is jár, de nem tudod teljes összegében igénybe venni. NEm tudom, együtt élsz-e a gyerek apjával, év közben zösen is igénybe vehetitek, illetve az éves bevallásban is megoszthatjátok, akkor visszakapja ő, amit te év közben nem tudtál igénybe venni.

igen, kérhetsz gyedet, de baromi alacsony lesz az összege, gyessel jobban jársz.

33 nettó bruttója kb 50400, ennek a gyed lenne 2610. Jbb a gyes...

2015. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha, köszi, akkor jobban járunk, ha a férjem kéri. Gondot nem jelent, házasok vagyunk, így kérheti már a baba 91 napos korától, azt tudom, csak ő lehet, hogy munkahelyet fog most váltani, így egyszerűbb lett volna, ha tudom én igényelni egyben, kevesebb papírmunka. De mindegy, akkor kéri ő.

Igen, én is úgy számoltam, hogy több a GYES, akkor azzal jobban járok ezek szerint tényleg. ÉS azt nem tudod véletlenül, hogy GYES mellett dolgozhatok legálisan akkor is, ha még nincs 1 éves a pici? Itthonról dolgozom, úgyhogy csak 3 hónapot hagynék ki a melóból szülés után, de ha GYES mellett nem lehet, akkor erre is kell találni valami okosságot.

Köszönöm a válaszodat!

2015. jan. 7. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Tgyás és gyed összegét a bruttó bérből számolják, nem a nettóból. Vagyis ha van 180 bérezett napod, akkor átlagbért. A bruttó átlagbér 70%-a a tgyás és gyed.

Ha ezek több mint 25.650 Ft-ra jönnek ki, akkor éremes tgyást és gyedet igényelni.

Az adókedvezmény 1 gyerekre 10 ezer Ft. Ha van ennyi levonásod havonta, akkor a teljes összeget igénybe tudod venni. Nem csak az adóból veheted igénybe, hanem a nyugdíjból is és a TB-ből is. Tehát ha van pl. bruttó 50 ezres béred, akkor annak az adója 8 ezer, a nyugdíjjárulék 5 ezer Ft. Összesen ez már 13 ezer Ft. Ebből 10 ezret visszakapsz és csak a 3 ezret vonják le és a TB járulékot meg a munkavállalói járulékot. Vagyis 10 ezerrel többet kapsz havonta.

2015. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyerek 1 éves kora előtt legálisan semmilyen kereső tevékenységet nem folytathatsz ha tgyáson, gyeden vagy gyesen vagy.
2015. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!